Середа, 28.06.2017, 14:15

«  Червень 2017  »

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРОЕКТ «ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ»

У рамках впровадження Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України» у 2017-2018 навчальному році в нашому закладі відкривається один перший клас за цією програмою навчання (вчитель Павленко Галина Дмитрівна).

Навчання в цім проекті – непросте:

Інтерактивних форм і методів криниця.

В майбутнє наше вірим золоте,

Ми для країни – розуму скарбниця.

Тут все нове і по-новому все:

І відео уроки, і комп’ютер.

І кожен день нам «Еврику» несе,

І по-новому нас сприймають люди.

Мета Всеукраїнського науково-методичного проекту «Інтелект України»:

• впровадження в освітній простір України системи пошуку, розвитку та педагогічної підтримки інтелектуально здібних дітей і учнівської молоді.

У межах проекту учні початкової школи навчаються за спеціально розробленими навчальним планом і навчальними програмами, які дозволяють:

• Сформувати навички раціонального читання, створивши передумови для успішного засвоєння предметів гуманітарного циклу.
  • Розвинути математичні здібності дітей, створити передумови для успішного засвоєння шкільного курсу математики.
  • Сформувати первинні уявлення про географічні, фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, створивши передумови для якнайкращого засвоєння географії, хімії, біології, фізики (навчальні предмети «Людина і світ», «Еврика»).
  • Сформувати компетентність «Умій вчитися», розвинути пізнавальні процеси дітей, створивши передумови для успішного навчання дитини (предмет «Навчаймося разом»).

Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне - набуття нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці. Також - розвитку пізнавальних процесів: сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо. Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості.

Важливим моментом проекту є формування емоційно- позитивного стану дитини в процесі навчання. Це відбувається через незвичну добірку видів завдань: виконання пісень під караоке, читання казок способом стеження за диктором презентації, робота з уривками мультфільмів та пошук переглянутого в тексті, вправа «Фотоапарат» тощо… Велику увагу автори проекту приділяють завданням, на основі яких формується ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, до самого себе та інших людей, поведінка в соціумі.

Програма розроблялася в такий спосіб, щоб, враховуючи вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим. Приміром, на уроці читання діти вивчали оповідання про соловейка, а вже на уроці "Людина і світ" вони дізнаються про класову та видову приналежність цього птаха, спосіб життя, проглядають відеофрагмент з соловейком, чують його спів. Це комплексна програма, яка закладає якісний фундамент для оволодіння різними науками, різних напрямків. Ця програма розрахована на дітей з високим рівнем підготовки та великим навчальним потенціалом. Тому зарахування до проектного класу буде проводитись за результатами співбесіди  під час прийому дітей до 1-го класу (звичайно, за згодою батьків). Якщо ви вважаєте, що ваша дитина допитлива й розумна, якщо ви пов'язуєте майбутнє своєї дитини з інтелектуальною сферою – ми чекаємо на вас.

Консультації для батьків та реєстрація для участі в співбесіді будуть здійснюватися з 13.03.2017 р. у робочі дні з 1000 до 1600 (звертатися в приймальню).

Конкурсне приймання дітей, які вступають до 1го класу  СШ  № 322 проводиться з  10 квітня 2017 року у понеділок, вівторок, середу, четвер, п’ятницю з 14 год до 18 год   у формі співбесіди з дитиною в присутності лише її батьків або осіб, які їх  замінюють. До участі в конкурсі допускаються діти на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, що подається на ім’я директора навчального закладу. Крім заяви, подаються копія свідоцтва про  народження дитини  та  медична картка дитини встановленого  зразка (або довідка з ДНЗ про стан проходження диспансеризації та проведення профілактичних щеплень). Батькам мати при собі паспорт для посвідчення особи та оригінал свідоцтва про народження дитини.

Перелік орієнтовних питань конкурсних випробувань для майбутніх першокласників, які будуть навчатися за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»

1. Опитувальник для визначення шкільної мотивації (бесіда про бажання дитини навчатися у школі).
  2. Перевірка короткотривалої пам’яті (як швидко дитина може запам’ятати віршований текст).
  3. Рівень сформованості мислення (уміння дітей узагальнювати предмети).
  4. Рівень сформованості просторового мислення (аналіз малюнків).
  5. Перевірка довготривалої пам’яті (відтворення вивченого віршованого тексту із завдання №2).
  6. Перевірка сформованості навичок читання (вміння читати).
  7. Перевірка точності зорового сприйняття.
  8. Перевірка сформованості уміння переказати текст (переказування казки, яку прочитає вчитель, відповіді на запитання за змістом).
  9. Перевірка сформованості обчислювальних навичок (уміння рахувати).

Про науково-педагогічний проект «Інтелект України» більш детально можна ознайомитись на сайті: http://intellect-ukraine.org