П'ятница, 19.04.2024, 16:20

Техніка безпеки

Правила використання кабінету інформатики.

1. Учні школи  мають право:

• Використовувати кабінет інформатики з метою освоєння засобів ІКТ на уроках інформатики.
  • Використовувати кабінет інформатики для роботи з навчальними програмами по предмету.

Обов'язки учнів:

• На першому занятті в кабінеті учні знайомляться з інструкцією по охороні праці і правилами техніки безпеки при роботі на комп’ютерах.
  • Під час уроку учні дотримуються правил поведінки і залишають робоче місце в порядку.
  • В разі виникнення будь-яких негараздів, при роботі на комп’ютері, учень повинен звернутися до вчителя, а не вирішувати проблему самостійно.
  • До початку занять учні перевіряють стан своїх робочих місць і про виявлені неполадки терміново повідомляють вчителя.

2. Учням школи не можна:

• Знаходитися в кабінеті інформатики  у верхньому одязі, приносити і використовувати мобільні телефони.
  • Приносити їжу та зайві речі в кабінет інформатики.
  • Бігати в кабінеті інформатики, залишати за собою сміття.
  • Приступати до роботи з комп'ютером з брудними, вологими руками.
  • Включати (виключати) комп'ютер і запускати програми без попередньої згоди учителя.
  • Працювати з флеш-накопичувачами без згоди учителя.
  • Змінювати настройки комп'ютера (в т.ч. вид робочого столу, настройки монітора), встановлювати програми без згоди учителя.
  • Заважати роботі інших учнів.
  • Використовувати кабінет  інформатики не за призначенням.

3. Відповідальність учнів:

• У разі порушення вимог пункту 2 викладач  має право обмежити допуск учня в кабінет інформатики.
  • У разі грубого порушення правил поведінки в кабінеті інформатики або інструкції по охороні праці учитель має право заборонити допуск учня до занять, що проводяться в кабінеті інформатики.
  • Учні та їх батьки несуть персональну відповідальність за псування устаткування і/або програмного забезпечення з вини учня. Ремонт проводиться  безпосередньо батьками учня або оплачується ними і не звільняє учня або його батьків від оплати збитку, понесеного школою внаслідок зламаного устаткування і/або програмного забезпечення.

Правила техніки безпеки і поведінки в кабінеті інформатики

Учням не можна:

• заходити в кабінет без дозволу учителя;
  • знаходитися в кабінеті у верхньому одязі;
  • включати або виключати апаратуру без вказівки вчителя;
  • починати роботу на комп’ютері  без дозволу вчителя;
  • торкатися до апаратури вологими або брудними руками;
  • вставати без дозволу викладача зі своїх місць під час роботи за комп’ютерами;
  • торкатися до екрана монітора;
  • торкатися до роз'ємів системного блоку, кабелів, дротів, розеток і пристроїв заземлення;
  •  класти книги і зошити на монітор або клавіатуру;
  • самостійно усувати несправність у роботі комп'ютера;
  •  бігати по кабінету;
  • працювати при поганому самопочутті;
  •  заважати роботі інших учнів.

Під час роботи  дистанція між очима і екраном монітора повинна бути не менше 50 см.
          Починайте роботу лише за вказівкою вчителя.
          Під час роботи  виконуйте всі настанови вчителя.
          Учні з ослабленим зором зобов'язані працювати в окулярах.

Безперервна тривалість занять безпосередньо за комп'ютером не повинна перевищувати:
     - для учнів 7-10 років  - 10-15 хвилин.