Середа, 28.06.2017, 14:19

«  Червень 2017  »

Телеміст

Щовесни, коли тануть сніги,
                   І на рясті просяє веселка,
                    Повні сил і живої снаги,
                Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.
Для багатьох поколінь українців Шевченко значить так багато, що здається, ми вже усе про нього знаємо, його твори для нас близькі і зрозумілі, і він завжди з нами. Та насправді це не так, Т.Г.Шевченко, як явище велике і вічне - невичерпний.

9 березня цього року Україна відзначатиме 200-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка. Вшановуючи пам'ять поета ми знову і знову говоримо про Т.Г.Шевченка, про його невмирущу славу, а він своїми творами промовляє до нас.

Ми не залишається осторонь цієї дати, тому у школі постійно проводяться різні тематичні заходи, присвячені вивченню творчості великого Кобзаря.

Так, 25 лютого відбувся телеміст, присвячений  цій знаменній події. Учні 2-В класу зібралися в комп’ютерному класі,  щоб разом з учнями 5-го класу Германівської гімназії Обухівського району Київської області полинути у спогади про важкі роки життя славетного Кобзаря, прислухатися  до шевченківської думки, слова, вклонитися  світлій пам’яті поета.

Зустріч проходила в дружній атмосфері, зігрітій щирими словами та посмішками і несла в собі глибокий виховний зміст. Другокласники із захопленням і почуттям глибокого співпереживання розповідали про дитинство великого Кобзаря. Їх виступи переплітались з декламуванням уривків з віршів поета та інсценізацією сценок з дитинства малого Тараса. Дуже драматичними виглядали інсценівки «Зіркове небо»,  уривок з книги «Широкий шлях»  («Залізні стовпи»), «Дитинство Шевченка».

З великою цікавістю наші діти слухали виступи п’ятикласників Германівської гімназії, які продовжили розповідь про долю Шевченка,  декламували його вірші.

Далі учні обох шкіл прийняли участь у вікторині  знавців творів Тараса Шевченка. Діти зачитували один одному уривки і відгадували назви творів, з яких вони взяті, доповнювали рядки відомих віршів поета.

На завершення зустрічі учні 2 – В класу виконали пісню «Розкажу про Україну», яку учні Германівської гімназії супроводжували дружними оплесками.

Ніхто з дітей не залишився байдужим,  зустріч викликала хвилю зворушених думок та емоцій.  Приємно було спілкуватися з друзями–однодумцями, які так само глибоко проймаються нашою історією та бережно ставляться до  її спадщини.

Сподіваємось, що після такого спілкування, діти ще краще будуть знати творчість Шевченка, ще більше  будуть любити Україну, любити так, як він її любив.

Пошли нам, Боже, Шевченкового полум’яного духу, мудрості, віри у щасливе майбуття рідної України.