Середа, 23.08.2017, 19:21

«  Серпень 2017  »

Важливі дати

До 100-річчя академіка М.М.Амосова

Микола Михайлович Амосов — взірець гуманізму і високої моралі, видатний кардіохірург, дослідник, вчений, філософ, письменник, су­спільний діяч, популяризатор науки і здорового способу життя. Засновник української кардіохірургії і біокібернетики. Автор новаторських методик наукового пізнання фундаментальних основ розвитку су­спільства, біологічних систем, особистості людини, медицини і здорового способу життя, кардіоторакальної хірургії.

Автор багатьох популярних книг про здоров’я. Людина, яка поставила на собі експеримент з омолодження. Видатний дослідник із різноманітними інтересами, М.М. Амосов одним із перших усвідомив необхідність союзу медицини з точними науками і створив перший у країні відділ біокібернетики.

Намагаючись осмислити весь свій життєвий досвід, він розробив не тільки модель серця і внутрішньої сфери людини, але й модель особистості, модель суспільства. Все життя М.М. Амосов покладався на свій власний досвід, як справжній учений, піддавав будь­яке твердження сумніву. Лише перевіривши те чи інше положення експериментальним шляхом, часто на своєму власному досвіді, Микола Михайлович міг із впевненістю сказати: «Згоден, це так».Читати М.М.Амосов

До 1025-річчя Хрещення Русі

Україна і весь християнський світ цього року відзначили 1025-річчя хрещення Київської Русі – історичну подію, яка сприяла формуванню нашої держави як країни християнської цивілізації в сім'ї європейських народів. 26–28 липня 2013 року в Києві відбулися масштабні загальнодержавні заходи, в яких взяли участь глави та офіційні особи зарубіжних держав, предстоятелі та високі представники Помісних православних церков і поважні гості. Це стало свідченням підтримки духовного відродження та важливих соціальних змін у нашій країні.

Першою відомою спробою офіційної християнізації вважається «Аскольдове хрещення»: у 860 р. Аскольд, перший з київських князів, прийняв нову віру. В 955 р. відбулося хрещення київської княгині Ольги, також із зовнішньополітичних розрахунків на зміцнення династійних контактів з Візантією. Тоді ж з’явилися перші християнські храми в Києві. Відомий факт, що княгиня Ольга звернулася в 959 р. до імператора Західної Римської імперії Оттона І, щоб він прислав єпископа, та згодом відмовилася від опіки римської церкви. Нарешті, з 988 р., за князя Володимира, почався найпотужніший етап державної християнізації («хрещення») Русі. Хрещення киян, за літописом, відбувалося 988 р. в Києві на р. Почайні, притоці Дніпра. Відтоді почалося хрещення людей в інших містах і селах Русі. Це був болісний процес. Активно противилося християнізації населення Новгорода, Ярослава, інших міст, але ці виступи Володимир жорстко придушував. Християнство як державна релігія Київської Русі остаточно було закріплене силою державної влади у 988 ̶991 рр., але населення ще довго наверталося до нової віри.

26 квітня — день пам'яті ліквідаторів Чорнобильської аварії

26 квітня — цей день згадують багато жителів і нашого міста, і інших міст Росії і колишніх Союзних республік. 29 років тому сталася катастрофа на Чорнобильській АЕС, яка забрала багато життів і принесла багато горя. Цей день назавжди увійшов в історію чорною сторінкою. День, коли люди по-справжньому дізналися, що ж означає радіація. Так, були атомні удари по Хіросімі і Нагасакі, були і інші менш відомі катастрофи. Але ще жодного разу в історії люди не були такими безсилими перед власним винаходом, відлуння якого ще відчутні 29 років потому. Цю трагедію потрібно пам'ятати, її жертв потрібно шанувати. Людей, які ціною власного життя боролися з наслідками аварії, — вважати за героїв. Таке не повинно повторитися.

Всесвітній день авіації та космонавтики — пам'ятна дата, що відзначається 12 квітня, установлена на знак першого польоту людини в космос.

12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» з космодрома «Байконур» уперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.

12 квітня 1981 року стартував перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл».