Неділя, 24.09.2017, 19:26

«  Травень 2014  »

Головна » 2014 » Травень » 21 » День матері
День матері

13 травня в актовому залі нашої школи відбулося свято, присвячене дню, який відзначають у багатьох  країнах світу - Дню матері. Учні 1-Б класу привітали своїх дорогих мам та бабусь, підготувавши разом з вчителем Павленко Г.Д. та вихователем Радченко В.В. святковий концерт.
Вперше в Україні, в Галичині, це свято відзначалося в 1929 році. У цей день люди в національному одязі йшли зранку до церкви на богослужіння, а пізніше дітки під звуки музики, з квітами в руках йшли вулицями міст чи сіл до площі, де відбувалося свято. Пісні, вірші, вистави, виставки виробів, квіти, жарти, сміх були адресовані матерям.
Після 1939 року це свято було заборонене. Але відновлюється Україна, а разом з нею і ті свята, які були дорогими нашому народові. З 1990 року Свято матері повернулося в Україну і святкується у другу неділю травня.
Історію виникнення свята, з якою присутніх познайомили діти, дехто  почув вперше, тому цікаво було дізнатися і про Анну Джарвіс із Філадельфії, з її проханням до законодавців, про  рішення Конгресу США у 1914 році ухвалити  постанову про святкування Дня Матері, обравши для цього травень - час весняного буяння квітів.
Зворушливим був той момент, коли присутні почули, що люди, в кого матері живі, мали в цей день приколоти до одягу рожеву квітку, а в кого вже залишили цей світ – білу.  Це стало підводкою до  «Танка з квітами» у виконанні дівчат.

Також для своїх мам діти виконували пісні українських авторів, такі як «Мамин день», «Мама і я»,  «Матінка моя» (підготувала вчитель музики Грабар Л.О.). Сюрпризом була і пісня англійською «Happy Mother's Day».
Сценка «Рахунок для мами»  ще раз підкреслила, що материнська любовь - безкорислива,  що мама все робить для своїх дітей від щирого серця, не чекаючи нагороди.
Вірші, які були присвячені маминій турботі, відданості, любові, щедрості, увазі, красі, а також бабусиним лагідним рукам, що вміють робити все на світі, діти читали виразно, з  любов'ю. Всі присутні від душі плескали в долоні маленьким акторам.
Настрій свята переходив від сліз радості до щирого  сміху. Гуморески на тему  родинних стосунків та побуту ще більше підняли настрій присутніх гостей.
Не могли юні артисти залишити своїх улюблених неньок без подарунків. Тому, наостанок, під чарівну музику вони вручили своїм найріднішим мамам власноруч зроблені поробки.

Переглядів: 458 | Додав: Gera-04 | Рейтинг: 5.0/3

До осінніх канікул залишилось: