Четвер, 27.07.2017, 02:28

«  Травень 2015  »

Головна » 2015 » Травень » 21 » «День української вишиванки»
«День української вишиванки»

Сьогодні День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). В цьому році – це 21 травня.

Наші учні разом з учителями підтримали Всеукраїнську акцію «День української вишиванки», започатковану студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році, коли кількість учасників була всього кілька десятків студентів.

А сьогодні, разом з усією Україною, і наша школа віддає шану Українській вишиванці. Як красиво, так святково, всі учні і вчителі у вишиванках. Лунають під час перерв українські пісні про вишиванку, про неньку-Україну. Настрій піднесений. Апофеозом свята стане загальне фото учнів всієї школи на згадку.

Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з незапам'ятних часів. Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VI ст., при дослідженнях показали ідентичність не тільки одягові, але і вишивці українського народного костюма XVIII–XIX ст. Арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях про русів згадує, що вони носили вишитий одяг. На жаль, пам'ятники української вишивки збереглися тільки за останні кілька століть, але і цього досить, щоб з'ясувати, що елементи символіки орнаментів української вишивки збігаються з орнаментами, що прикрашали посуд давніх жителів території України періоду неоліту, трипільської культури.

"День вишиванки — це не свято виключно української сорочки, це, в першу чергу, сповідування української традиції і культури, апеляція до української національної свідомості, патріотизму і духу єдності народу", - сказав директор Інституту політичних та геополітичних досліджень Сергій Бостан про свято.

Звичайно, учнів нашої школи дуже часто можна побачити у вишиванках, багато дітей так кожного дня ходять до школи, але іменно сьогодні відчувається свято — коли всі, коли разом! Відчувається єднання, згуртування навколо українських традицій, відчувається, що ми — єдина нація, ми українці!

Посилання: http://uk.wikipedia.org/wiki/День_вишиванки, http://uk.wikipedia.org/wiki/вишиванка

Переглядів: 448 | Додав: Gera-04 | Рейтинг: 5.0/2