П`ятниця, 18.08.2017, 16:33

«  Листопад 2015  »

Головна » 2015 » Листопад » 10 » Інтелектуальна гра-конкурс знавців української мови
Інтелектуальна гра-конкурс знавців української мови

9 листопада відзначається День української писемності та мови. Цій даті і була присвячена інтелектуальна гра-конкурс знавців української мови "Мово українська, гордосте моя!".  Мета змагання ‑ навчати дітей розуміти та збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова ‑ наш скарб, без якого не може існувати ані народ, ані Україна, як держава.

В конкурсі приймали участь команди 4-х класів: команда 4-А класу - "Розумники", команда 4-Б класу - "Барвінок" та команда 4-В класу - "Веселка".

Девізи змагання:
Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.
Солодке слово перемога нелегко всім дається.
Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.

Учасники змагання продемонстрували свої знання української мови: відповідали на запитання розминки, доповнювали прислів'я, грали в гру "Словникова скринька". Всі відповіді уважно слухали та оцінювали члени журі - директор школи Ковалевська Ірина Володимирівна, заступник директора Котляренко Оксана Сергіївна, вчитель української мови Шевчук Олена Анатоліївна.

За підсумками всіх конкурсів І місце посіла команда 4-В класу "Веселка", ІІ місце - команда 4-А класу "Розумники", ІІІ місце - команда 4-Б класу "Барвінок".

Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвість царі, володарі, раби… на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки… гори перетворюються на купи каміння… все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!
   Мова наша, мова –
   Мова кольорова,
   В ній гроза травнева
   Й тиша вечорова.
   Мова наша, мова –
   Літ минулих повість,
   Вічно юна мудрість,
   Сива наша совість.
   Ми без тебе, мово,
   Без зерна полова,
   Соняшник без сонця,
   Без птахів діброва.
   Як вогонь у серці,
   Ви несіть в майбутнє
   Невгасиму мову,
   Слово незабутнє!

Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову – цей невмирущий голос України!

Переглядів: 254 | Додав: Лена | Рейтинг: 5.0/4