Субота, 16.12.2017, 01:34

«  Січень 2016  »

Головна » 2016 » Січень » 13 » Концерт артистів національної філармонії
Концерт артистів національної філармонії
        Кожна нація, кожен народ має свої звичаї та обряди, що зміцнюються протягом багатьох століть. Звичаї – це ті особливі прикмети, за якими розпізнається народ від свого історичного минулого до сьогодення. Лише уявіть - м’який білий сніг літає за вікном, у хаті тепло й затишно, хліборобська праця завершена, сама земля дрімає під білою ковдрою – тепер можна відпочити і господареві! Коли швидко минає день і починається ніч - приходить суворий, але такий очікуванний грудень, адже скоро починаються зимові свята – Новий рік, Різдво, Водохреща, тощо. Усі люди готуються до них, прикрашають ялинки – у повітрі бринить святковий дух, серце повниться передчуттям прекрасного! У такому щорічному очікуванні казки народжуються, розквітають та зберігаються у народній пам’яті найцікавіші  та найкрасивіші звичаї та народні свята!
       Маланка, Василь і Щедрий вечір - всі ці три свята святкуються напередодні Старого Нового року. Характерною прикметою новорічного свята в Україні було й щедрування - давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім’ї та розквіту господарства.
        І саме 13 січня у День Василя до нас у школу завітали артисти філармонії, які і познайомили дітей з обрядовими піснями. Ансамбль народних інструментів "Дивограй" під керівництвом заслуженого артиста України Вадима Чорнокондратенка та солісти - лауреати міжнародних конкурсів Людмила Ткач та Роман Смоляр виконали традиційні народні пісні та відому на весь світ пісню "Щедрик" українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича. Наші учні з перших звуків впізнавали знайомі мелодії та активно підспівували артистам.
На завершення концерту всі дружно виконали пісню "Jingle Bells" українською мовою.
З чудовим настроєм глядачі залишали зал.
Переглядів: 233 | Додав: Лена | Рейтинг: 0.0/0