Четвер, 19.10.2017, 14:36

«  Березень 2014  »

Головна » 2014 » Березень » 3 » Масляна неділя
Масляна неділя

«І широка, і багата Масляна іде…»

Українці протягом останнього тижня перед Великим постом святкують Масляну. Масляна є символом проводів зими та зустрічі її з весною. Це свято не закріплене за певним днем на календарі. У цьому році так званий Сирний тиждень (або Мясопусний) припав з 24 лютого по 2 березня.

28 лютого учні 1-Б класу (вчитель Павленко Г.Д., вих. Радченко В.В) та їх батьки прийняли активну участь у цьому доброму, веселому та ситному  святі.

Дійство відбувалось в спортивному залі школи. Символізуючи зустріч зими та весни, так звана «сцена» була прикрашена відповідними написами та атрибутами. Під жваву українську музику батьки зустрічали вихід маленьких артистів. Веселі скоморохи жартівливо зазивали відвідати  захід тих, «хто не заснув зовсім». А щоб у всіх був гарний настрій, учні заспівали пісню «Не давайте суму жити». Ведучі майстерно вели свято, а всі учасники артистично декламували вірші, присвячені зимі: її природним явищам, забавам. Звичайно, господинею всього заходу була Масляна, яка всім доступно розповіла про зміст та традиції цього свята. А діти присвятили їй пісню «Масляна».

Був тут і свій ярмарок, де купці пропонували різноманітний товар. Усілякими смаколиками були наповнені  великі блюда, які стояли перед купцями  на столах, прикрашених вишитими  рушниками. Це і традиційні вареники з сиром та сметаною, і млинці з різними начинками, і печені горішки, пиріжки.

Як і годиться, водили й ведмедя. Обіграли веселі сценки. А Мотрійки не могли залишити глядачів без жартівливих частівок.

Запрошена на свято Зима оголосила турнір для самих спритних та кмітливих. Щоб на святі було ще світліше і тепліше, довелося запалити сонечко, а саме: намалювати йому промінчики. З цим завданням команди, враховуючи  активність всіх учасників, впоралися вчасно і, на щастя, перемогла дружба. З великим задоволенням учні  пограли в народні ігри «Сірий вовк» та «Золоті ворота».

Нашим діткам вдалося задобрити Зиму і провести її з пошаною, щоб вона вчасно прийшла до нас у наступному році. А коли настав час закликати Весну, то  дівчатка  привітали її запальним танцем, присвятили вірші. І Весна  прийшла! Вона принесла «дівчатам – красу, а хлопцям - сили».

Наостанок діти виконали пісню «А я бажаю вам добра», і Масляна запросила всіх продовжити свято  у класі, насолодитись ласощами, які з великою любовю приготували наші мами та бабусі.

Всі учасники свята сподіваються, що наступного року Масляна знову прийде до нас у гарному настрої з сюрпризами та дарунками. «Масляна, прощай! А на той рік знову приїжджай!" - скандували вони.

Переглядів: 493 | Додав: Gera-04 | Рейтинг: 5.0/4

До осінніх канікул залишилось: