Середа, 22.11.2017, 13:13

«  Лютий 2016  »

Головна » 2016 » Лютий » 10 » «Вивчаємо твори українських творців із задоволенням!»(4-А клас)
«Вивчаємо твори українських творців із задоволенням!»(4-А клас)

Українська мова – одне з найцінніших надбань з тих, що створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Але й досі головною задачею вчителя лишається питання, як зацікавити учнів читати і вивчати твори українських поетів і письменників із задоволенням. Тому ми з учнями нашого класу вирішили поекспериментувати.

Адже у дитинстві всі люблять книги з малюнками. Найменші діти за малюнками немов би прочитують книгу, простежують сюжет від одної ілюстрації до іншої. Коли дитина дорослішає, ілюстрації також допомогають їй краще зрозуміти і уявити, про що написано в творі, доповнюючи слухове сприйняття яскравими зоровими образами. Саме тому ми вирішили проілюструвати вивчені твори наших українськиї творців. Тобто попрацювати ілюстраторами. А хто такі ілюстратори? Це художники, які малюють ілюстрації для книг, що допомогають зрозуміти зміст творів, краще уявити їх героїв, характери, обставини...

Діти-ілюстратори - особливі люди. Це фантазери, здатні щиро дивуватися, тонко відчувати, спостерігати і помічати, а також виразно розмовляти художньою мовою. Наприклад, Настя Кравченко і Віка Лєвуніна здивували всіх картинами до віршів Т.Г.Шевченка «Реве та стогне» і Лесі Українки «Вже сонечко в море сіда»,виконаними у 3D ефекті. Маша Бугаєнко і Нікіта Нікулін працювали пастеллю з елементами аплікації, виконуючи ілюстрацію до вірша Ліни Костенко. Без уваги не залишили й «Синичку» Д. Павличка. Проілюструвати цей вірш взялись відразу декілька учнів. До всіх ілюстрацій були підібрані й розміщені найвлучніші рядки з віршів. Така робота з творами українських поетів і письменників сподобалась учням і виявилась дуже продуктивною!

Переглядів: 315 | Додав: Gera-04 | Рейтинг: 5.0/1