П'ятница, 19.04.2024, 06:13
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1257
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Робота бібліотеки в березні 2020 року
1.Тематична полиця: «Знов починається весна, знов починаються дива».
Настала Весна — найпрекрасніша пора року, оспівана поетами за свою первозданну красу. Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, вона приносить радість і надію, надію на краще. Вона пробуджує у душах людей щирі та ніжні почуття, бо Весна настає не тільки в природі, а й у серцях тих, хто здатен відчувати красу та спроможний милуватися навколишньою красою. Я люблю спостерігати навесні за природою, дивитися, як навколо все оновлюється, відроджується до життя. Люблю проводити вихідні у весняному лісі. Йдеш лісом і відчуваєш, що природа тільки й чекала на тепло. Зеленіє травичка, розпускаються перші квіти, повертаються з вирію птахи і мостять собі гнізда. Трохи пізніше починають цвісти дерева. Кожне деревце, всіяне цвітом, схоже на маленьку хмаринку, яка спустилася з небес. А який аромат навколо. Пахне все: дерева, квіти, трава та навіть повітря розповсюджує солодкий запах весни. Неодмінно приходить сама довгоочікувана пора року – красуня весна і радує людей.

2. Книжково-журнальна експозиція «Добровольці – воїни світла».
Добровольчі військові формування України (знані також як Добровольчі батальйони або Добробати — військові, поліцейські та парамілітарні формування, вступ до яких відбувався на добровольчій основі, створені з 2014 року у відповідь на російську агресію з метою захисту територіальної цілісності та суверенітету України. На початку березня 2014 був створений Перший добровольчий батальйон який носив ім’я свого керівника Кульчицького. Оголошення про створення львівського БТрО «Воля» було оприлюднене вже 18 березня 2014 року, у день прийняття Криму до складу РФ. Потім на Дніпропетровщині з’явився добровольчий батальйон Дніпро-1. Загалом було створено 32 батальйони територіальної оборони, серед яких: 24 БТрО «Айдар», 25 БТрО «Київська Русь», 39 БТрО «Дніпро-2», 40 БТрО «Кривбас». В лавах ЗСУ був сформований в основному з мешканців Луганської області добровольчий батальйон «Айдар». Потім сформувався батальйон «Азов». Ще в Харкові створили добробат «Харків», також з’явилися добробати «Львів», Чернігів», «Слобожанщина» і багато інших. Додалися і добровольчі підрозділи НГУ та ЗСУ.
17 січня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Постанову, якою установила День українського добровольця, що відзначатиметься щорічно 14 березня. Ми вдячні нашим оборонцям за мирне небо над Україною!
3. Книжково-ілюстративна виставка-портрет: «України славний син» (до 206-ї річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка)
Щороку на початку березня Україна вшановує свого геніального поета, якого називають Великим Кобзарем. Ім'я Тараса Григоровича Шевченка невіддільно пов’язано з Україною. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. У ньому наша історія.
Шевченко був справжнім народним співцем, з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, тому що сам їх пережив. Трагічним було життя Великого Кобзаря. Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя.
Та найцінніший скарб вона дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, які в мільйонах людських сердець щораз збуджують його твори. Важко визначити, коли Шевченко був потрібніший рідному народові: чи в ті далекі жахливі часи, коли він був поневолений, чи сьогодні, коли Україна відроджується. Чудову нагоду вкотре насолодитися поезією Тараса Шевченка, доторкнутися до "слова вічного, слова невмирущого" мали і учні нашої школи.
Діти з увагою роздивлювалися цікаву книжково-ілюстративну виставку з життя та творчості геніального поета і художника, проникливо читали його вірші, продивилися ілюстрації до безсмертних творів. Т.Г. Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Його творчість – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

4. Бібліотечний урок: «Структура книги» (2-і класи).
Ми живемо в новій історичній фазі розвитку суспільства, в якому виробництво, використання та споживання інформації стає визначальним способом діяльності в усіх сферах суспільного буття. Особливістю цього типу суспільства є застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), виробництво інформації та знання. І, зазвичай, успіх людини в сучасному суспільстві визначається його вмінням знайти, обробити та використати інформацію для отримання результату, застосовуючи доступні ІКТ засоби.
Мета даного уроку спрямована на розширення знання про структуру книги; ознайомлення із довідковим апаратом книги ( анотація, передмова, післямова, зміст); розвиток вміння самостійно знаходити потрібний твір за змістом (тобто пошук інформації). Урок підготовлено у вигляді презентації PowerPoint. Як допоміжне обладнання використовуються підручники.

5. Книжково-ілюстративна виставка: «Нашому другу присвячується» (до ювілею 90 років з дня народження  Ліни Костенко).  
Кожним словом своїм, кожною думкою, кожним новим твором живе у душі нашого народу видатна поетеса, громадянка, Людина. Ліна Костенко. Уже мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий.
Ліна Костенко – наша сучасниця, її твори актуальні і живі, вони нікого не можуть залишити байдужими. Що вражає у Ліні Костенко? Звідки ж все таки дух непоборний, що в найтяжчих випробуваннях долі не дав розчавити себе? Звідки ота сила, що піднесла цю мужню жінку над своїм часом, над усією епохою? Її творчість – приклад вірного служіння народу і людству. Лише любов до життя, до своєї землі і народу, до поезії взагалі не дали зламатися поетесі у ті страшні часи, коли її не друкували, коли через її щирість та надмірну чесність і відвертість поетесу просто «забули». А вона продовжувала писати, бо просто не уявляла свого життя без творчості – вона їй була необхідна, як повітря. Писала і складала у шухляду – що може бути гіршим для митця, ніж неможливість поділитися своїми думками і болями з улюбленим читачем?!…
Постійне «долання висоти» стало для поетеси нормою життя. Вона – поет, а «Поети – це біографи народу» – говорить сама Ліна Костенко, тому не чекає легкого життя. Поезія – це те, у чому має бути перш за все душа поета, а потім уже нові форми і віяння. Поет – це той, хто вміє говорити душею, як Ліна Костенко.

6. Книжково-ілюстративна виставка: «Музика серця в словах» (до Всесвітнього дня поезії). ФОТО 6
"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі...". Ці рядки належать українській поетесі - Ліні Костенко. Поезія... Таке коротке і змістовне слово! Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії. Поезія - це своєрідна музика, кожна нота якої - частина твого життя. Часто поезія - це сповідь, молитва, порада, шепіт душі. Вихованці нашої школи також небайдужі до поетичного слова. Вони приймають участь у бібліотечних заходах, де самі намагаються написати вірші. Поки що вірші складаються за допомогою наданої рими, але сподіваємося, що це буде гарним стартом їх творчого шляху. З нагоди Всесвітнього дня поезії у шкільній бібліотеці представлено вашій увазі книжково-ілюстративну виставку вернісаж «Музика серця в словах». Запрошуємо всіх бажаючих у творчий політ поетичного слова і пам'ятаймо, що поезія - це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження цього прекрасного в житті. Тож, любімо поезію, відчуваймо її гармонію, дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!

7. Перевірка підручників по класах за участю бібліотекаря і  членів шкільного учнівського бібліотечного активу.
Відповідно до плану роботи шкільної бібліотеки було організовано рейд-перевірку підручників, з метою збереження та виховання поваги до праці людей, які їх створюють. В березні 2020 року бібліотекарі та бібліотечний актив провели перевірку стану збереження навчальної книги серед учнів 1-4 класів.
Більшість учнів школи утримують свої підручники в належному вигляді (книги обгорнуті, із закладками). 


 
Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (31.03.2020)
Переглядів: 249 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024