Четвер, 25.04.2024, 10:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1257
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Робота бібліотеки в лютому 2020 року

1. Тематична виставка: «Революція гідності від Крут до Майдану» (до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні).

В’ячеслав Чорновіл сказав: «Україна починається з тебе». Так Україна починається з нас:

Ти сам собі – і мрія, і спромога.
Ти сам собі – фундамент, стіни, дах,
Ти сам собі – поразка й перемога,
Мить, що лишитись може у віках.

Два десятиліття, як Україна має незалежність, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. Наша свідомість постійно змінюється, майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Україна продемонструвала всьому світу, що ми – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. Це рік пробудження та консолідації українського народу. Досі багато хто думав, нібито Незалежність дісталась нам без жодних зусиль. Це не так.

За нашу Незалежність, самостійність, боролися цілі покоління українських патріотів. 29 січня 2020 року виповниться 102 роки з часу бою на станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М.Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках, саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

За неї полягли герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці на Сході. Сьогодні, захищаючи свою країну, ми відстоюємо незалежність. Через муки та біль, сльози та боротьбу народжується нація, нація патріотів, сильних, вільних людей здатних захистити власний дім від зовнішньої агресії. Найвищий подвиг щодня здійснюють наші захисники, вони проходять такі випробування, які порівнюють з пеклом. Адже зараз повторюється історія столітньої давнини. Знову незалежність, знову ейфорія перемоги і знову загроза зі Сходу. Але ми віримо, що сучасний українець, сформована ним влада та світова громадськість стали мудрішими, досвідченішими, далекогляднішими, і спільними зусиллями ми відвернемо те лихо, що може розгорітися через чиїсь імперські амбіції. І маємо надію, що більше не буде ані нової Небесної Сотні, ані нових Крут, більше не проливатиметься ані наша кров, ані кров сусідніх чи далеких народів.

Бій під Крутами не можна вважати доленосною битвою, але Крути стали символом непохитності, патріотизму та нескінченної любові до Батьківщини. Героїв Небесної Сотні, як і героїв Крут єднає одне: Україна – понад усе!

2. Книжково-ілюстративна виставка: «Наша мова – наша історія» (до Міжнародного дня рідної мови)

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення. Мова проникає у всі сфери життєдіяльності людини. Якщо вона зазнає обмежень – «тут має бути та мова, а там інша», – це призведе до того, що в якійсь царині мова не буде поповнюватись, всотувати певний відсоток лексики, необхідної для повного життя. Ця повнокровність передбачає і утворення міського жаргону, і, з протилежного боку, – мова обов’язково повинна проникати в освіту, в судову практику, у місця скупчення людей, як-от мануфактури, фабрики. Носії мови мають знати, що говорити нею не соромно.

В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції України "Державною мовою в Україні є українська мова". Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

3. Презентація матеріалу на тему: «Нашого цвіту – по всьому світу» (про українців, які живуть в інших країнах). 

Тисячі українців за весь період історії існування нашої держави були змушені шукати кращої долі за кордоном. Еміграція, тобто розсіювання населення України за її рубежами, почалася давно. Ще за княжих часів міжусобні війни призводили до переміщення людей. Пригадавши історію, ми можемо навести приклади переміщення козаків, з ХVIII ст. почалося масове переселення українців у Поволжя, на Урал. Пізніше - у Сибір, Казахстан, на Далекий Схід. У 30-ті роки минулого століття переселення з України мало політичні мотиви. Протягом ХХ ст. мільйони українців покинули свої домівки в пошуках кращого життя на Заході. Що ж примусило їх у різні часи залишати рідну домівку, землю? Головні причини - соціально-економічні та політичні. Останнім часом до численних рядів «українського зарубіжжя» невпинно додаються свіжі кадри заробітчан. Явище зовнішньої трудової міграції набуло таких великих масштабів, що вже отримало назву «четвертої хвилі еміграції». Найбільш невтішним є той факт, що українці, заробляючи гроші, не завжди прагнуть повернутись на рідну землю. Основна їх маса має вищу освіту або технічну спеціальність, володіє англійською мовою, що дає змогу легше знайти роботу за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятають про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом. Українці займали важливі державні посади у чужих країнах, підкоряли космос та високу моду, знімалися у найкращих фільмах та робили важливі наукові відкриття для людства.

4. Проголошення акції: «Подаруй книгу бібліотеці!» 

«Подаруй бібліотеці книгу!» – це постійна доброчинна акція, що діє у шкільній бібліотеці. Вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У гарній книзі можна знайти однодумців, з книгою можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким. Багато школярів уже принесли чимало цікавої, потрібної літератури. Серед подарованого нові книги: енциклопедії, словники, альбоми, сучасна художня література. Якщо у Вас удома є прочитані книги, Ви можете подарувати їм нове життя. Запрошуємо батьків, учнів, гостей нашої школи долучитися до благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу!». Можливо, саме Ваша книга стане комусь у пригоді: спонукає замислитись, чи дасть пораду, а може просто стане комусь гарним співрозмовником, чи додасть гармонії у життя. Яка бібліотека найпривабливіша для користувачів? Звичайно ж, наповнена якісним книжковим фондом. Для цього існують різні джерела комплектування, одним із яких є література, прийнята в дар від наших користувачів. Приєднуйтесь до кола наших друзів, які подарували книги для читачів бібліотек! Дякуємо!!!

5. Бібліотечний урок: «Азбука шкільної бібліотеки» (1-і класи) 

Бібліотечний урок має на меті формувати у першокласників загальне уявлення про шкільну бібліотеку; дати поняття про бібліотечний книжковий фонд; розвивати інтерес до світу книги; виховувати бажання навчатися читати; вивчити правила спілкування з бібліотекою, правила спілкування з книгою та правила гігієни читання. Урок проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, що підвищує інтерес дітей до означеної теми.

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (28.02.2020)
Переглядів: 227 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024