Субота, 20.04.2024, 12:23

Робота бібліотеки в травні 2018 року

1.Тематична виставка « Перемоги далекий день» (До дня пам’яті та примирення в Україні та Дня Перемоги) 8.05.2018.

Для України Друга світова війна 1939-1945рр. – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За наші землі воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок Другої світової. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

Сьогодні українці започаткували нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

2.Книжково – ілюстративна виставка «Матінка – ангел на землі» (До Дня матері в Україні).

13 травня цього року українці відзначили день найдорожчої у житті людини – мами. Це найважливіші жінки для кожного з нас. І закономірно, що ми відзначаємо таке свято.

Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська, редактор тижневика «Жіноча доля». Також, 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та інші організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко. У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок.

Свято матері повернулося в Україну. Відзначають його щороку у другу неділю травня. Вітаємо всіх мам та старших мам, тобто бабусь, зі святом! Всього найкращого!

3.Тематична ілюстративна поличка: «Європейські письменники в нашій бібліотеці» (до Дня Європи в Україні).

Мета організації полички полягає в популяризації літератури країн Європи, а також залучення якомога більше дітей до книги, до читання шляхом наочних форм роботи.

Книги допомогли познайомитися з країнами Європи: Данією, Швецією, Німеччиною, Англією, Францією, де народились чудові дитячі письменники: Ганс Крістіан Андерсен, Астрід Ліндгрен, Б.Грімм та В.Гауф, Льюїс Керролл, А.Милн, Ш.Перро та їх незабутні твори «Пеппі Довгапанчоха», «Малий та Карлсон», «Аліса в країні чудес», «Русалонька», «Вінні-Пух» та інші.

4.Тематична полиця: «Тепле літо йде лужком» із циклу «Пори року».

Літо – найулюбленіша пора року у більшості дітей. Позаду залишився навчальний рік. Можна гарно відпочити та набратися сил для нових успіхів.

Діти люблять влітку ходити на річку плавати та засмагати. Не треба рано вставати. Можна більше часу провести з друзями. Їм подобаються ігри з м’ячем на подвір’ї. Чудово подорожувати на велосипедах у ліс чи поле. Влітку можна відпочити у дитячому таборі. Там цікаво та весело. Можна побачити нові місця та розширити коло знайомих.

На канікулах більше вільного часу, щоб посидіти за комп’ютером, почитати цікаву книжку чи подивитися улюблену телепередачу. На поличці підібрано літературу про літню пору: вірші, розповіді, гуморески, смішинки.

5.Засідання бібліотечного активу.

4.05.2018р було проведено останнє в цьому навчальному році засідання активу, де підводилися підсумки роботи за 2017-2018 н.р.

Було прийнято рішення: організувати обмін побажаннями для відвідувачів бібліотеки.

Організувати місце  для книжкової лікарні і на кожному засіданні бібліотечного активу проводити ремонт книг (на наступний навчальний рік).

На кожному засіданні активу писати анотації до книг, що є в нашій шкільній бібліотеці (на наступний навчальний рік).

6.Підведення результатів конкурсу на кращу закладку.

Голосуванням членів бібліотечного активу було обрано закладку – переможницю і переможця конкурсу «Закладка 2018!».

7.Оголошення акції:  «Місяць поверненої книги». Було проведено роботу з боржниками. В результаті акції було погашено 90% боргів.

Батькам було письмово повідомлено про необхідність повернення книг до бібліотеки. Повертати книги потрібно не пізніше встановленого терміну (у нашій бібліотеці це 14 днів). Якщо Ви загубили або пошкодили книгу, вам потрібно повернути таку ж книгу, або замінити її іншою, рівноцінною за змістом і вартістю, попередньо узгодивши це з бібліотекарем.

8. Операція: «Живи, книго!». Перевірка стану збереження підручників.

Було виявлено такі результати стану підручників по школі: більшість учнів школи утримують свої підручники в належному вигляді, обгорнуті, із закладками. У ході перевірки було також з’ясовано, що деякі учні не мають закладок, а підручники потребують ремонту, також є ще учні, які мають не обгорнуті підручники.

За результатами рейду-перевірки шкільних підручників було визначено переможцем 2-Б клас (класний керівник Пшенична І.І.)Усі учні класу бережливо ставляться до шкільних підручників.

На засіданні бібліотечного активу було прийнято рішення оголосити подяку учням 2-Б класу за краще збереження підручників.    Дякуємо!

9.Рейтинг найактивніших читачів 2017-2018 навчального року. Молодці!

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (31.05.2018)
Переглядів: 435 | Рейтинг: 0.0/0