Понеділок, 19.04.2021, 23:52
Вітаю Вас Гість | RSS

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І ступеня №322

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1205
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Основні означення

                                                           

Інформатикаце наука, яка вчить працювати з інформацією за допомогою комп'ютера.

Тема: Інформація.

Інформація – це знання, відомості про навколишній світ, про явища, що відбуваються в ньому.

Властивості інформації: важливість, достовірність, повнота, зрозумілість, своєчасність.

Людина сприймає інформацію органами чуття. Їх п’ять: органи зору, слуху, смаку, нюху, органи дотику.

Інформацію можна зберігати, передавати, обробляти (опрацьовувати), кодувати та ін..

Кодування – це перетворення інформації для передачі або збереження за допомогою певного коду із збереженням змісту.

Тема: Комп’ютер.

Операційна система – це набір спеціальних програм, які забезпечують роботу комп’ютера та всіх його пристроїв.

Складові комп’ютера – системний блок, монітор, клавіатура, мишка та периферійні пристрої: принтер, сканер, модем та ін..

Системний блок – основна складова комп’ютера, в якій знаходяться процесор (пристрій обробки інформації) і пам'ять (вінчестер).

Процесор – це «мозок» комп’ютера. Він керує всіма процесами обробки інформації та виконує обчислення.

Монітор – для виводу на екран  інформації (зображення).

Клавіатура та маніпулятор «миша» - для введення в комп’ютер необхідної інформації (текстів, чисел, команд) та керування програмами.

Принтер – виводить з комп’ютера на папір тексти, малюнки тощо.

Сканер – вводить з паперового носія інформацію в комп’ютер.

Існує ДВА типи пам’яті: внутрішня (оперативна пам'ять), зовнішня (пам'ять на носіях інформації - гнучкі магнітні диски, жорсткий магнітний диск (вінчестер), компакт-диски та ін.).                                

Тема: Програма-редактор.

Текстовий редактор – це комп’ютерна програма, яка дозволяє зручно ввести текстову інформацію, відредагувати її, зберегти та поширити за допомогою комп’ютера («Блокнот», WordPad, Word).

Графічний редактор – це комп’ютерна програма, яка дозволяє створювати й обробляти  малюнки, зображення, фотографії (Paint, Paint.net, та ін.).

Тема: Клавіатура.


Клавіша Esc (скорочено від Escape, що перекладі означає «втеча» або «порятунок») призначена для відміни будь-яких дій, відмови від продовження операції, виходу з меню і так далі. Натискання даної клавіші також призводить до завершення роботи деяких програм, що виконуються під керуванням операційної системи MS DOS, але у Windows такої реакції на натискання даної клавіші  не передбачено.

Клавіша Enter є клавішею уведення. При наборі тексту, натискання на неї здійснює перехід на початок нового рядка. В сучасних текстових редакторах перехід на новий рядок здійснюється автоматично, а натискання даної клавіші призводить до формування нового абзацу.

Клавіша BackSpace (BS) (в дослівному перекладі — обернений пробіл), що позначається на клавіатурі збільшеною стрілкою вліво, — це клавіша повернення. Якщо ви наприклад, працюєте в текстовому редакторі, то при натисканні на цю клавішу буде видалено символ, що знаходиться ліворуч від курсора, а сам курсор переміститься на одну позицію вліво.

Клавіша Del (або Delete — видалити) при роботі в текстовому редакторі це клавіша  видалення символа праворуч від курсора.

Клавіша Caps Lock  ( скорочення від Capitals Lock — фіксування заголовних літер) призначення для перемикання режиму великих літер. Насправді вона діє лише на клавіші літер, забезпечуючи уведення тільки великих літер. Дія інших клавіш залишається незмінною. Натискання даної клавіші призводить до постійної фіксації уведення заголовних літер, тобто її непотрібно постійно утримувати натиснутою. Щоб повернути клавіатуру в попередній режим уведення, достатньо натиснути її ще один раз.

Для полегшення роботи, на клавіатурі присутні світлові індикатори закріплені за тими клавішами, що забезпечують довгострокову фіксацію режиму. Один з індикаторів відображає режим роботи клавіші Caps Lock.

 

Клавіша Shift  (в дослівному перекладі — здвиг), якщо натиснути Shift у поєднанні з літерою, отримаємо велику літеру. Якщо натиснути Shift у поєднанні з клавішами верхнього ряду, вводимо символ, зображений на верхній частині клавіші. На відміну від попередньої клавіші, дія цієї клавіші короткочасна — її натискання не запам’ятовується. Тому для зміни дії інших клавіш, необхідно під час їх натискання тримати натиснутою клавішу Shift.

Комбінація клавіш Shift+Alt (Shift+Ctrl) - змінює мову друкування.

Клавіші , , і , тобто клавіші з стрілками, призначені для переміщення вказівника відповідно напрямку вказаного стрілкою на один символ. Клавіша Home (перекладається як початкове положення, початок) забезпечує переміщення вказівника на початок рядка. Клавіша End (закінчення) призначена для переміщення вказівника на місце останнього символу в рядочку. Клавіші PageUp і PageDown  забезпечують переміщення вказівника на одну сторінку вгору і відповідно вниз.

 

Тема: Алгоритм.

Алгоритм – це скінчена послідовність команд,  спрямована на розв'язання певної задачі.

Виконавцем алгоритму може бути людина, робот, комп’ютер.

Команди повинні бути такими, щоб виконавець їх розумів і міг виконати, тобто до послідовності дій можна включати лише дії із набору доступних для виконавця команд.

Команда – це чіткий та короткий наказ.

Система команд виконавця (СКВ) - це набір команд, які виконавець розуміє і може виконати.

Середовище виконавця - це місце, де виконавець може виконувати команди алгоритму.

Способи запису алгоритмів: словесне представлення; у вигляді таблиць, формул, схем, малюнків, тощо; за допомогою блок-схем; навчальні алгоритмічні мови.

Блок-схема – це графічне зображення алгоритму.

Існують такі алгоритмічні структури: лінійні, з розгалуженням, циклічні.

 

Контакти

02222, м.Київ,
пр-т Маяковського, 38-а,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До кінця навчального року залишилось:

Пошук
Сайт існує

Copyright MyCorp © 2021