Понеділок, 29.04.2024, 15:39

Правила поведінки здобувачів освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Загальні правила поведінки:

• Здобувач освіти приходить до школи за 15-30 хвилин до початку занять, чистий і охайний, на вході до школи його зустрічає вчитель.

• Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини.

• Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

• Не можна без дозволу учителя чи вихователя (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний та позаурочний час.

• У разі пропуску занять учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

• Здобувач освіти школи повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

• Здобувачі освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку у школі та на території школи.

• Не можна привласнювати чужі речі. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

• Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати їх учителю.

• Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

• Не дозволяється користуватися плеєром, мобільним телефоном іншими гаджетами на уроках.

• Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

• Вести (за необхідності) запис домашніх завдань у планері.

• Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

Поведінка здобувачів освіти на уроках:

• Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

• Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

• Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

• Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

• Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Поведінка здобувачів освіти на перервах:

• Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний підтримувати чистоту і порядок у класі і на своєму робочому місці.

• Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.

• Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, непристосованих для ігор.

• Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.

• Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

• На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Поведінка здобувачів освіти в їдальні:

• Під час обіду в їдальні належить дотримуватися добросусідських взаємин і поводитися пристойно.

• Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

• Учні приходять в їдальню після  у визначений час.

• Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

• Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

• Учні мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.

• Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти:

• До школи здобувачі освіти повинні приходити в одязі, що відповідає діловому стилю.

• Одяг повинен відповідати зросту, бути чистим та охайним.

• Рекомендується не використовувати косметику і не носити прикраси на заняття.

• Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

• Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

• В школі учень має мати змінне взуття.

Правила поведінки здобувачів освіти під час екскурсії:

• Під час слідування до місця перебування та назад дотримуватися правил дорожнього руху, не виходити на проїжджу частину.

• Без дозволу керівника групи не залишати місця перебування.

• У разі поганого самопочуття негайно повідомити керівника групи.

• Дотримуватися правил поведінки в громадських місцях та виконувати розпорядження керівника групи.

• Дотримуватися правил протипожежної безпеки.

• Не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.