Вівторок, 14.05.2024, 19:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1258
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Робота бібліотеки в грудні 2018 року
  1. Тематична полиця: «Реве, свище завірюха» з циклу «Пори року». На поличці підібрана тематична література по темі зими.

Зима — це дивовижний час року. З настанням зими приходять холоди, все на вулиці вкривається білим, чистим, пухнастим снігом, наче всю землю огортає біла ковдра. Коли подивитися у вікно, можна побачити снігові замети та дітей, що катаються на гірці. Деякі з них грають в сніжки й ліплять снігову бабу. Взимку можна кататися на санчатах, на ковзанах, грати в сніжки, ліпити сніговиків чи снігових баб. Звичайно, не можна забувати й про Різдво та Новий рік, адже це чарівні свята.

  1. Книжково – ілюстративна виставка «Знаю тебе, добре знаю, щедрий святий Миколаю!».

Святий Миколай, якого дітки з нетерпінням щороку чекають у гості, приносить у кожну домівку світлі почуття радості, гарний настрій і приємні сюрпризи. Покровитель і заступник усіх діток щедрий Святий Миколай завітає у кожну домівку. Хто був слухняним протягом року, той отримає подарунок, хто ж неслухняний – батіжком.  Про добрі справи Святого Миколая Чудотворця можна прочитати у бібліотеці, ознайомитися з виставкою, присвяченою покровителю дітей.

  1. Тематична ілюстративна поличка: «Наші земляки - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС»

Чорнобиль… Біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. 14 грудня Україна віддає шану учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ризикуючи своїм життям, ліквідатори самовіддано боролися з наслідками найбільшої в історії техногенної катастрофи планетарного масштабу. Наслідки аварії були б значно серйознішими, якби не оперативна та злагоджена робота пожежників, енергетиків, військовослужбовців, будівельників – усіх, хто був залучений до ліквідації наслідків катастрофи.

Сьогодні ми низько вклоняємося жертовності тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії та пішов у безсмертя, залишивши гіркий смуток у наших серцях.

З глибокою шаною схиляємо голови перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг ціною власного здоров’я, за те, що стали на шляху сліпої ядерної стихії і тим самим захистили не лише українську землю, а й усе людство від смертельної небезпеки. Хай назавжди залишиться в минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

  1. Тематична книжково-ілюстративна виставка: «Закон і ми». В шкільній бібліотеці представлена книжками, які розкривають деякі розділи з тематики прав дитини. Це і художні книжки, і енциклопедичні та спеціальні видання. Фото представляє, який інтерес мають діти до інформації про свої права.

  Права́ дити́ни — система можливостей, які необхідні особі для її комплексного та цілісного розвитку в умовах і відповідно до вимог середовища, беручи до уваги незрілість дитини (за міжнародно-правовими актами визнається «кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягає повноліття раніше»).

  22 грудня 2010 у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні». Учасники слухань відзначили такі позитивні речі.

  В Україні створено основні засади законодавчого забезпечення у сфері захисту прав дітей. Нормативно-правові акти, що регулюють діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в цілому відповідають загальносвітовим гуманітарним підходам та положенням Конвенції ООН про права дитини, ратифікованої Україною в 1991 році.

  З метою забезпечення права дітей на сімейне виховання системною стала практика національного усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштування їх під опіку, піклування, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

Вдалося закріпити позитивну тенденцію до зменшення числа бездоглядних і безпритульних дітей. Удосконалено діяльність із соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, розширено мережу закладів соціального захисту та соціального обслуговування. Є позитивні напрацювання щодо підтримки багатодітних сімей.

  Українське законодавство з питань прав дитини.

Конституція України (статті 24, 51, 52, 92)

Сімейний кодекс України (глави 13, 14 та ін.)

Цивільний кодекс України (ст.ст. 295, 1261 та ін.)

Житловий кодекс Української РСР (ст. 125 та ін.)

Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей»

Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

Закон України «Про охорону дитинства». Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

  1. Тематична ілюстративна поличка: «Різдво – це милосердя в серці».

   Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з єврейської означає «спасіння»). Усі християни переконані, що Ісус Христос був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів і спасіння людства. Старозавітні пророки провістили місце і час народження Спасителя світу — 5508 рік від створення світу.  Різдво -  це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік часу. Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її чоловік Йосип жили в Назареті, а до Вифлеєму прийшли, виконуючи наказ правителя Августа з'явитися всьому населенню на перепис. Оскільки на перепис населення Римської імперії зібралося дуже багато людей, Марія та Йосип не змогли знайти місця для ночівлі, а тому їм довелося шукати прихистку в невеликій печері, де за поганої погоди зазвичай ховалися чабани. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді янгол спустився з неба й повідомив чабанам, які в цей момент не спали, що Бог народився. Чабани перші прийшли вклонитися немовляті.

На небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження спасителя та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли Богу подарунки: золото, ладан і миро. Золото символізувало царську владу, ладан — Божу волю, смирно — долю пророка. До речі, саме тих давніх часів сягає традиція виготовляти вифлеємську зірку та прикрашати нею новорічну ялинку.

Пославши свого Сина на землю, Бог-отець намагався показати людству важливість любові, добра, співчуття та взаєморозуміння між людьми. День народження Ісуса Христа — найбільш широко шанований день народження у світі.  

  1. Оголошення акції: «Тиждень поверненої книги!». Подібні акції проводяться в шкільній бібліотеці кінці першого та другого навчальних семестрів. Проводиться робота по поверненню книжок до їхньої домівки. Дітям нагадується про ті книжки, які вони вже довго тримають у себе та необхідність повернення книжок до бібліотеки. Нагадуємо, що термін читання книжок в нашій шкільній бібліотеці складає 14 днів, якщо термін спливає, а книга ще не дочитана, то можна у бібліотеці продовжити час для того, щоб дочитати книжку.
  2. Бібліотечний урок: «Вчися бути читачем!» (навички інформативної та медійної грамотності) із застосуванням інноваційних технологій. Для 3(третіх) класів.

Це третій бібліотечний урок з циклу: «Інформація – це шлях до знань».

Мета уроку: Виховувати у читачів інформаційну культуру, вміння користуватися книгами та журналами, аналізувати прочитаний текст та критично мислити, навчити дітей правильно вибирати книги та зберігати прочитану інформацію.

Діти із захопленням приймають участь у обговоренні теми уроку. Активно реагують на питання та завдання.

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (28.12.2018)
Переглядів: 517 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024