Вівторок, 14.05.2024, 11:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1258
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Робота бібліотеки в грудні 2019 року

1. Тематична полиця: «В гостях у бабусі Зими»

Пізня осінь змушує багатьох людей сумувати. Все листя вже опало з дерев, а на землі стоять калюжі. Зі стежок і тротуарів краще не сходити, інакше можна загрузнути в бруді. Але одного ранку, виглянувши у вікно, розумієш — зима прийшла. В цьому році вона ніби звірилася з календарем. І в самому початку зими випав перший сніг. Він укрив тонким шаром все навколо. На деревах ще мало снігу. Вони тягнуть свої гілки до неба. Схоже, що їм хочеться одягнутися в білий наряд, який їх буде гріти до весни. З першим подихом зими калюжі у дворі вкриваються тонкою скоринкою криги, на якій можна розглянути ажурні візерунки. У морозному повітрі кружляють сніжинки, повільно опускаючись на землю. Потроху сніг розтанув і погода радувала нас в грудні весняними днями. Міським птахам і тваринам за такої погоди гарно і тепло. А от коли вдарить мороз, потрібно не забувати про братів наших менших і допомагати їм пережити холоди. Про зимові події та розваги розповідається у книжках, підібраних до теми «Зима» на поличці «В гостях у бабусі Зими».

2. Книжково-ілюстративна виставка: «Ваш подвиг незабутній» (до Дня Збройних Сил України).

У п’ятницю, 6 грудня, українці відзначають День Збройних сил України. Саме цього дня 26 років тому парламент ухвалив Закон України "Про Збройні сили України", яким встановлювалося це свято. Збройні сили України є військовим формуванням, яке має обороняти Україну, захищати її незалежність, територіальну цілісність та недоторканість. ЗСУ стримують будь-яку збройну агресію проти нашої держави, охороняють повітряний та підводний простори України. Це закріплено у Конституції України.

Після початку військового конфлікту з Росією у 2014 році армія почала відроджуватися. Цей рік став переламним у старті оновлення ЗСУ – армія, котра переозброїлася, покращила екіпіровку військовослужбовців за стандартами НАТО та підвищила їхній професіоналізм і боєготовність. Минуло п’ять років – і армія Україна у десятці найпотужніших армій Європи та на 30-му місці світових армій у міжнародному рейтингу Global Firepower. Таким чином, українська армія загалом покращила свою боєздатність, ставши однією з найсучасніших армій світу. Також за цей час Україна відмовилася від позаблокового статусу, заявивши світові про намір вступити до НАТО.

Станом на 2019 рік у Збройних силах служать близько 250 тисяч осіб, зокрема, служать і працюють 56 тисяч жінок. А за період з 2014 до 2017 роки 6 тисяч жінок воювали на території проведення АТО, з них 107 отримали державні нагороди.

Цього дня ми долучаємося до привітань на адресу українських військових! Зичимо міцного здоров’я та успіхів військовослужбовцям усіх рангів, ветеранам, новобранцям і їхнім родинам та пам’ятаємо і шануємо пам'ять загиблих українських військових, їх подвиг заради нашого спільного майбутнього! Низький уклін захисникам Вітчизни!

3. Тематична ілюстративна поличка: «Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС»

Час невпинною ходою віддаляє нас від страшної катастрофи, проте життя не дає нам можливості забути про страшну дату в історії України.
Масштаби Чорнобильської катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, серед яких були і ви, наші земляки. Ризикуючи своїм життям і здоров’ям, ви виконали свій громадянський обов’язок і захистили нас від згубного впливу та подальшого розповсюдження радіації.
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю ліквідаторів, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, хто віддав своє життя за світле майбутнє, відійшовши у вічність. Бажаємо всім, хто в ті страшні дні рятував нас від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, міцності духу, сімейного благополуччя, оптимізму та впевненості в завтрашньому дні.

4. Визначна подія відбулася у шкільній бібліотеці 12 грудня 2019 року. Семінар «Шкільна бібліотека в умовах реформування освіти».

У семінарі взяло участь близько 40 шкільних бібліотекарів. Були присутні представники з різних шкіл Деснянського району міста Києва.

Презентацію підготувала методист РНМЦ Осадук Н.Ф.

Основна думка матеріалу: виховання культури читання у школярів усіма доступними засобами, включаючи творчість і креатив, застосовуючи досвід наших деснянських найуспішніших бібліотекарів і зарубіжних партнерів, налагоджуючи співпрацю з адміністрацією ЗЗСО та районними і міськими бібліотеками, користуючись методичними порадами, узятими із фахової періодики та настановами методистів РНМЦ. Усі питання було висвітлено найкращим чином, гарне подання та роз’яснення матеріалу.

Велика подяка організаторам семінару за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини семінару. Абсолютно унікальна і виправдана ідея, що всі учасники семінару мали змогу висловити власні думки і бачення розвитку шкільних бібліотек.

Захід завершився у теплій та дружній атмосфері і залишив чудові враження та новий досвід! Дякуємо за змістовний семінар!

5. Книжково-ілюстративна виставка: «Ходить світом Миколай» (до Дня Святителя Миколая Чудотворця та Новорічних свят).

19 грудня всі очікують на диво, не лише дітлахи, але й дорослі, диво яке їм подарує Святий Миколай. Малеча ж вірить, що саме Микола Чудотворець подарує їм іграшки та солодощі, і, що найголовніше, - любов та турботу дорослих, котрі в свою чергу у наш непростий час теж очікують на диво.
19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая. Батьки в ніч напередодні торжества кладуть презенти в дитячі шкарпеточки або взуття. Найчастіше це солодощі, цукерки, шоколад. Кажуть, що подарунки отримують добрі та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився, покладаються лише камені або різочку (прутик). Проте маленькі хлопчики і дівчатка в очікуванні чарівного свята і подарунків не вередують і поводяться гідно, намагаючись сподобається Святому Миколаю. Усі ми знаємо саме цієї ночі як усі поснуть, миттю прилетить на золотих санях Миколай – із білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків. Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина. Але і дорослі й діти завжди вірять у перемогу святого Миколая Чудотворця, де завжди перемагає добро і кожна дитина (велика чи маленька) отримає свій довгоочікуваний подарунок. Це очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям. У цей гарний день щиро вітаємо усіх із Днем Святого Миколая! Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки мир, добро, радість, розуміння і солодкі подарунки!

6. Тематична ілюстративна поличка: «Різдво – це милосердя в серці» (до свята Різдва Господня).

У X столітті християнство було запроваджено на Русі, й відтоді свято Різдва Христового стало невід’ємною частиною нашої культури. Разом із вірою Христовою в Україні та за її межами набули поширення такі народні традиції, як колядування та щедрування. Коляда – це гімн Христу, оспівування його народження. У щедрівках славлять природу, закликають весну.

Різдво – це дуже красиве і радісне свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі і діти. Його святкують у всьому світі, але кожен народ вкладає в це свято щось своє.

Українське Різдво пов’язане з віковими традиціями. 40 днів триває піст (в цей час люди відмовляються від всяких гулянь, м’ясних блюд). Діти вивчають колядки (різдвяні пісні), щоб потім під вікнами будинків колядувати і славити народження Ісуса. Різдво в Україні – це улюблене свято, яке чекають і люблять через святково прикрашену ялинку, можливості поколядувати, поглянути вертепи. Різдво також вважають святом милосердя, тож не можна відмовляти нужденним у милостині. Своєрідною милостинею є і подяка колядникам, тому не реагувати на цей спів також не можна. Також у цей день заборонено лихословити і сваритися. Та все ж найкраща традиція та цінність Різдва – проводити час з родиною. Тож не забувайте про своїх рідних, започатковуйте власні традиції і насолоджуйтесь цим святом. І нехай в оці світлі дні преображаючий дух Народження Христового запанує в наших серцях і подарує мир, радість, добро і процвітання! Ісус народився! Славімо Його!

7. Оголошення акції «Тиждень поверненої книжки».

Незважаючи на загальну комп'ютеризацію, ще не втрачений інтерес школярів до журналів і книг,звідки продовжують черпати інформацію діти, та їхні вчителі.

На жаль, деякі читачі бібліотек забувають повернути книги вчасно. Як правило, це література цінна, користується підвищеним попитом. Для таких читачів шкільної бібліотеки останній тиждень перед Різдвяними канікулами проводиться Акція «Поверни книгу в бібліотеку». Протягом цього часу бібліотекар буде приймати книги, не питаючи про причини заборгованості. Якщо книга втрачена, - можлива заміна її на рівноцінну, але попередньо потрібно проконсультуватися з бібліотекарем. Прочитана вами книга повинна знайти свого читача! А ви зможете познайомитися з новими надходженнями навчальної, науково-популярної, художньої літератури, в тому числі з останніми, гарячими новинками книжкового ринку.

За результатами проведення акції «Тиждень поверненої книги» було погашено 80% заборгованості користувачів. Дякуємо!

8. Засідання бібліотечного активу 6.12.19.

Засідання бібліотечного активу пройшло в дружній атмосфері. До активу приєдналися нові члени з 2-х класів. Діти робили поробки для прикрашання бібліотеки до різдва та ремонтували книжки. Допомагали в організації книжкових виставок та тематичних поличок у бібліотеці згідно затвердженому плану роботи бібліотеки СШ №322.

Було підведено підсумки операції: «Живи, книго!» (перевірка стану підручників у школярів членами шкільного бібліотечного активу)

10. Нагородження переможців конкурсу малюнків «Бібліотека очима дітей», який відбувався в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

11. Конкурс закладок.

Триває протягом усього навчального року. Запрошуємо кожного учня нашої школи позмагатися у конкурсі.

Змотивуйте їх до творчості та креативу.

Допоможіть дітям обрати своє бачення як зробити щось особливе через різноманітний досвід.

Дозвольте їм обрати методи як втілити задум у життя самостійно.

Сприяйте їхньому успіху. Навіть найліпші, можуть непокоїтися і розчаруватися в собі, коли відчують, що завдання надто складні або коли їм бракує визнання інших. Але коли вони відчують свою цінність, це створить для них надзвичайно сильну мотивацію.

Не забувайте хвалити дітей, коли вони досягають успіху навіть у дрібницях.

що конкурс – це завжди конкуренція. І це не завжди погана річ, а інколи конкуренція може змусити дітей працювати щосили, аби досягти успіху. Працюйте над створенням духу дружнього змагання. Мотивація — як внутрішня, так і зовнішня — є запорукою успіху дітей у житті. Дорослі можуть зіграти ключову роль в забезпеченні мотивації й заохоченні своїх дітей. Тому, спробуйте застосовувати ці методи, щоб мотивувати своїх дітей і спонукати їх виявити властивий їм потенціал.

І останнє: усім подобається отримувати нагороди, адже вони — відмінний засіб мотивації. Так і наш конкурс передбачає невеликі сюрпризи і нагородження грамотами. Приєднуйтеся!

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (27.12.2019)
Переглядів: 245 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024