Вівторок, 14.05.2024, 04:49
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1258
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Робота бібліотеки в квітні 2019 року

1. Тиждень дитячого читання.

Весна – красна щедра на свята. Одним з найвизначніших літературних свят є день народження Г.Х. Андерсена.

Міжнародною літературною спільнотою його визнано найвидатнішим дитячим письменником. До дня народження Г.Х.Андерсена дитячі, шкільні бібліотеки проводять безліч заходів в рамках Тижня дитячого читання. Ці дні прикрашені особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами.

Традиційно такий тиждень пройшов і в нашій шкільній бібліотеці  під гаслом «Мандрівка в океані книг». У цей період проходила робота, спрямована на залучення молодших школярів до невичерпних джерел знань, прищеплювання дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховування любові і поваги до книги.

Відкриття тижня дитячого читання розпочали з виставок книг. Дітям було цікаво взнати, що ювілярами можуть бути не лише письменники, а й книжки. 2019 рік є надзвичайно урожайним на літературні ювілеї. В шкільній бібліотеці були організовані виставки «Українські письменники - ювіляри», «Зарубіжні письменники - ювіляри» та «Книги - ювіляри».   Також виставки «Чарівники дитячого слова», «Шануймо рідне» представили найпопулярніші дитячі книжки.

З наймолодшими – первачками була проведена виховна бесіда за мотивами казки «Івасик -Телесик» з переглядом однойменного мультфільму. Діти були захоплені сюжетом казки, активно відповідали на питання. Співчували Телесикові та засуджували зло. Окрім того, розказано малим читачам про сам тиждень дитячого читання.

З другими класами було проведено бесіду  « Мудрість всіх тисячоліть в книзі зібрано - візьміть». Діти ознайомилися з інформацією про тиждень дитячого читання. Вивчили з яких елементів складається книга, як правильно шукати та знаходити інформацію про книжку, її автора, зміст, анотацію тощо. З самого раннього дитинства ми знайомимося з книгами. Вони супроводжують нас все життя, і ми вже звикли до них. Неосяжний світ, таємничий і різнобарвний, уривається до нас зі сторінок книги. Діти вже знайомі з бібліотекою нашої школи. Багато книг перечитали, побачили, взнали. В нашій бібліотеці багато хороших, цікавих, розумних книжок. Жодна не схожа на іншу.

Треті класи прийняли участь у інтерактивному обговоренні книжкових новинок, якими поповнився фонд шкільної бібліотеки протягом 2018 року, це - новинки сучасної художньої літератури з усього світу, гучні дитячі бестселери, популярні книги відомих вітчизняних та зарубіжних письменників, екранізовані твори.  Хтось вже був знайомий із запропонованими  творами, вони жваво обговорювали книжки, ділилися своїми враженнями про почуте та рекомендували своїм однокласникам прочитати ці книжки.  Вчені  зазначають, що обговорення прочитаних книжок дозволяє значно закріпить нові слова і додатково поповнює словниковий запас дітей. Розрив між тими, хто не читає, і тими, хто  читає  по 12 сторінок тексту на день( мається на увазі позакласна література), становить 1 млн слів.

Цікаво пройшли для учнів 4-х класів літературні перегони « Книжку швидко ти впізнай – всі загадки відгадай. Стежками казок», де діти дружніми командами залюбки занурилися в казково - книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили свій світогляд, отримали частинку любові і тепла.

Засідання бібліотечного активу: «Цікаві посиденьки». На засіданні було проведено конкурс скоромовок – спотиканок:  «Хто може повторити?»  У конкурсі прийняли участь п’ятнадцять учнів школи. Скоромовки різного характеру і тематики підготували та повторювали, учасники.  Змагання у вимові важковимовних слів та фраз створювали неабиякі труднощі – не всім вдавалося швидко й виразно читати скоромовки. Були і жартівливі моменти. Переможцями конкурсу за результатами голосування визнано та оголошено подяку Назарук Златі, учениці 2-А класу за найкраще підібрані скоромовки та найкраще їх декламування і Тертишник Оленці, учениці 3-В класу за найвправніше повторювання  скоромовок без спотикання.

Також діти писали анотацію до улюбленої книжки. Фотографувалися з улюбленими книжками.

З задоволенням подивилися мультфільм «Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора» (англ. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore) - американський мультфільм 2011року. Лауреат багатьох премій, у тому числі Оскара-2012 в категорії «Кращий анімаційний короткометражний фільм». Прекрасна сімейна стрічка про наступність поколінь і невмирущість книжкової справи. Діти з задоволенням обговорювали події з мультфільму. 

Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

2. Тематична виставка: «Чорнобиль – наш біль» (до 32-річниці Чорнобильської трагедії)

Після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, що стався у 1986 році, територія площею в 4 тисячі квадратних кілометрів опинилася в зоні відчуження. 26 квітня 1986 року о 1:23 ночі інженери вимкнули подачу струму до окремих систем реактора №4 ЧАЕС, щоб випробувати, як працюватиме реактор у разі втрати живлення. Втім, інженери не знали, що реактор уже був нестабільний. Вимкнення струму сповільнило роботу турбін, які подавали на реактор воду для охолодження. У меншій кількості вода стала швидко випаровуватись, що призвело до підвищення тиску всередині реактора. Коли працівники зрозуміли, що відбувається, і спробували відключити реактор, було вже надто пізно. Паровий вибух зірвав дах реактора, відкривши повітрю його активну зону. Двоє працівників загинули одразу, а вітер роздмухав пожежу, що палала десять днів. Хмари радіоактивного диму й пилу рознесло по всій Європі.

Поки з реактора ширився смертоносний дим, до нього поспішали перші ліквідатори. У 134-х ліквідаторів діагностували гостру променеву хворобу; 28 із них померли протягом кількох місяців і щонайменше 19 - у наступні роки.

Заражена зона охоплює не лише українську, а й білоруську територію. Має площу понад 4 тисячі квадратних кілометрів - це більше ніж подвоєна площа Лондона. Мешканців усіх населених пунктів у радіусі 30 км від АЕС евакуювали і переселили без дозволу на повернення.

Але про околиці зони відчуження швидко забули; через кілька місяців після аварії їхні мешканці тихенько повернулися додому. На відміну від 30-кілометрової зони, що суворо охороняється, на таку напівзакинуту територію можна потрапити без пропускних пунктів. Саме тут розташовані Народичі - селище міського типу, де мешкають понад 2 500 людей. На цій офіційно зараженій території діють суворі правила; землю заборонено використовувати для вирощування сільськогосподарських культур і будівництва. Але не виключено, що страх перед радіацією шкодить населенню Народичів більше, ніж власне радіація.

Втім, сьогодні цю частину України не надто просто поділити на "заражену" і "чисту". Як свідчать дослідження, наслідки Чорнобилю складніші, а місцеві природні умови дивніші - й цікавіші - ніж можна було б подумати.

У місті Чорнобиль, рівень радіації відносно невисокий.

Останнім часом тут доволі жваво: саме тут зупиняються працівники, що виводять ЧАЕС з експлуатації, науковці та туристи.

33 роки невтомної праці вчених у зоні відчуження привели до однієї надважливої наради. Місце проведення - школа в Народичах, містечку в зовнішній частині зони. Тут зібралися науковці, представники громади, медики та посадовці з Державного агентства України з управління зоною відчуження. На повістці дня у них - зміни, від яких залежить майбутнє цього регіону. Уперше після окреслення зони відчуження її межі планують змінити. Тридцять років досліджень підвели до висновку, що значна частина зони безпечна. Тут можна будувати нові будівлі й вирощувати харчові культури. На одній з найменш заражених ділянок саме зараз і розташовані Народичі. На сьогоднішній день карту зони офіційно не змінили; втім, важливо те, що більшість присутніх побачили потребу у змінах.

Дивлячись з вікна новенького чепурного садочка на закинуту сусідню будівлю, Тетяна, жителька Народичів, каже, що підтримує зняття обмежень з їхнього селища: ці будинки можна було б добудувати і заселити людьми. Це наша мрія - каже вона.  Ми тут живемо і нікуди не збираємось. Тут живуть наші діти.

3. Інформаційна виставка щодо інтеграції України в НАТО Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки. 3.04.2019

КОМІТЕТ НАТО З НАУКИ ЗАРАДИ МИРУ ТА БЕЗПЕКИ

28 червня 2006р. Північноатлантична рада НАТО затвердила пропозицію країн-членів Альянсу щодо створення нового Комітету НАТО з науки заради миру та безпеки. Новий комітет став результатом широкої ініціативи по реструктуризації робочих органів Альянсу, який поєднав найкращі аспекти колишнього Наукового комітету НАТО та Комітету з викликів сучасному суспільству.

Ідея поєднання викликана необхідністю спрощення адміністративних процедур у контексті підготовки проектів у сфері науки та довкілля зокрема, а також доцільністю формування єдиної системи управління бюджетними ресурсами НАТО для планування та реалізації проектів у галузях невійськового співробітництва.   Комітет НАТО з науки заради миру та безпеки став ключовим комітетом Альянсу, який підтримує практичне співробітництво у цивільній науці та інноваціях і пов’язує науку із суспільством через проекти, які започатковуються і реалізуються у рамках існуючих процедур програми “Наука заради миру та безпеки” (колишня назва - “Безпека через науку”).

Цей підхід враховує передовий досвід, набутий НАТО та країнами-членами Альянсу за останнє десятиріччя; очікуваний результат - спрощена та ефективніша система управління ресурсами НАТО, у т.ч. адміністративними і фінансовими.

Комітет з науки заради миру та безпеки має декілька головних цілей:

-реалізація проектів зі співробітництва з наголосом на партнерство;

-демонстрація відкритості і транспарентності, вміння спільно працювати у рамках проектів на взаємовигідних засадах;

-визначення загроз безпеці, попередження загроз, пошук та прийняття адекватних рішень;

-прийняття рішень на національному рівні та обмін інформацією між експертами, вченими, політиками у вирішенні актуальних проблем сьогодення, залучення наукової, експертної та політичної думки з країн-партнерів Альянсу.

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (26.04.2019)
Переглядів: 479 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024