Вівторок, 14.05.2024, 06:48

Робота бібліотеки в січні 2020 року

1. Книжково-ілюстративна виставка «Шлях до свободи і єдності» (до Дня Соборності  України)

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну.Однак об’єднання України відбулось суто символічно: вже через кілька тижнів після проголошення Акта Злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина - Закарпаття.

Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

В шкільній бібліотеці оформлена виставка присвячена цій пам’тній даті, де можна ознайомитись з документальною та художньою літературою, що висвітлює цю подію.

2. Книжково-ілюстративна виставка «Лицарі Крут» (до Дня пам’яті Героїв Крут)

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, щоб дати гідну відсіч загарбникам. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути. Їх було лише триста, проти них – тисячі. Нерівний бій під Крутами на кілька днів віддалив захоплення Києва. 28 студентів потрапили в полон та були розстріляні на світанку і, за свідченням очевидців, у зимове холодне небо злетіли звуки гімну «Ще не вмерла Україна». У березні 1918 року тіла загиблих урочисто поховали у братській могилі у Києві на Аскольдовому цвинтарі.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку захищати її, адже, як написав П.Тичина, «Понад все вони любили свій коханий край».Приклад самопожертви молоді, що стався майже 100 років тому мимоволі нагадує подвиг Небесної сотні. І наше завдання зберегти пам'ять про це надовго, адже доки існує пам'ять –доти існує нація.

3. Книжково-ілюстративна виставка «Нашому другу присвячується» (до ювілею 90 років з дня народження В.З. Нестайка)

Нестайко. Хто не знає цього сонячного українського письменника? Його твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, а подекуди з цікавими фантастичними елементами. Вони сповнені дитячої щирості і мудрості, вони – про важливе в усі часи – дружбу, добро, любов. Книжками Нестайка, написаними в дуже різних жанрах, зачитуються мільйони дітей «від 2 до 102 ...».

Книги В.Нестайка перекладено двадцятьма мовами.

Всеволод Нестайко – лауреат премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка (за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»). На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях «П’ятірка з хвостиком» він був удостоєний другої премії. За повість-казку «Незвичайні пригоди у лісовій школі» Всеволод Нестайко був удостоєний у 1982 році премії ім. Лесі Українки.

А трилогію «Тореадори з Васюківки» 1979 року внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Президента України від 20.01.2010 р. Всеволод Нестайко нагороджений Орденом Ярослава Мудрого V ступеня. За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди: телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) – головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984), відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).

січня 2020 року, класику української дитячої літератури Всеволоду Нестайку виповнилося б 90 років. Саме з цієї нагоди, в шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Нашому другу присвячується де можна познайомитися з творчістю письменника.

4. Засідання бібліотечного активу.

План засідання:

1. Обговорення книжково-ілюстративної виставки «Шлях до свободи і єдності» до Дня Соборності України.
  2. Презентація інтерактивної книжки «Таємниця Київської Софії» з використанням інтерактивних технологій.
  3. Навики написання віршів за допомогою використання рими.

Члени бібліотечного активу приймали участь в організації тематичних книжкових виставок та поличок;

Суттєво допомагали в розстановці бібліотечного фонду в кінці робочого дня та наведенні порядку в бібліотеці.

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (06.02.2020)
Переглядів: 240 | Рейтинг: 0.0/0