Вівторок, 14.05.2024, 03:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1258
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Робота бібліотеки в травні 2019 року

Робота бібліотеки за травень 2019р.

1. Перемоги далекий день. Книжково-ілюстративна виставка присвячена перемозі нашого народу над фашистськими загарбниками у другій світовій війні 1939–1945рр.

У Берлінській операції 1945 року, яка стала завершальною у Другій світовій війні, були задіяні понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків. Втрати виявилися величезними: за офіційними даними, за добу Червона Армія втрачала понад 15 тисяч солдатів і офіцерів. Всього в Берлінській операції радянські війська втратили 352 тисячі чоловік.

В ході операції широко використовувалися танки у місті. У подібних умовах танки не могли застосувати широкий маневр, в результаті чого ставали зручною мішенню для протитанкових засобів німців. Це також привело до високих втрат: за два тижні боїв Червона Армія втратила третину які брали участь у Берлінській операції танків і самохідних артилерійських установок (самохідок), що склало 1997 одиниць. Також було втрачено 2108 гармат і мінометів і 917 бойових літаків. В результаті операції радянські війська повністю розгромили 70 піхотних, 12 танкових і 11 моторизованих дивізій супротивника, взяли в полон близько 480 тисяч осіб.

7 травня 1945 року у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. Але Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла вже 8 травня о 23:01 за берлінським часом – у той час у Москві вже було 00:01 9 травня.

Отже, більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня (офіційна назва свята – "День перемоги в Європі"), а країни колишнього СРСР – на день пізніше, 9 травня.

Символом Дня пам'яті і примирення і Дня перемоги в Україні став червоний мак, а георгіївська стрічка, у зв'язку з процесом декомунізації, заборонена.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. В Україні використовується у власній стилізації, розробленій харківським дизайнером Сергієм Мішакіним.

 Гаслом обох пам'ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

2. Книжково-ілюстраційна виставка,присвячена вшануванню жінки-матері «Матінка–ангел на землі».

У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері.

День Матері для нас, українців, є потрійним святом – Божої Матері, матері України і матері кожного з нас. Адже, мама — символ любові і ласки, ніжності і найвірнішого кохання. І тому не дивно, що саме матерям письменники і поети присвячують свої найтепліші, найщиріші слова.

Квітує травень, одягнувши білі шати,
І сонце з неба зігріва.
Святіше з слів це слово – мати,
Що промовляють всі уста!
Складаємо у серці вдячність і пошану,
Схиляєм голову з любов’ю до всіх Вас.
Як добре й радісно на світі мати маму,
Яка на світ цей привела всіх нас!
Спасибі за ласку, за щире тепло,
Недоспані ночі, турботу й добро.
Матерям здоров’я зичимо щиро,
Любові і радості, злагоди й миру.
За все, що ми маємо й будемо мати,
Вдячні ми тій, яку звемо – Мати!

Мама ! Найдорожче слово в світі ! Де б не був ти, що б не робив, назавжди вона твій шлях освітить ніжним серцем відданим тобі. Вклонімося, люди, матерям своїм, чим теплом навіки ми зігріті !!!

3. Книжково-ілюстративна поличка «Моя сім’я, моя - фортеця», присвячена Дню сім’ї.

Людина не може жити та існувати одна. Адже не дарма всі ми боїмося самотності. Для нас дуже важливі визнання, повага й любов наших найдорожчих і найрідніших людей. Сім’я — це основа основ. Без сім’ї, без наших улюблених батьків нас би взагалі не було. Сім’я — це місце, де щиро радіють твоїм успіхам, ділять з тобою твої невдачі, біду, підтримують і допомагають у всьому та завжди. Сім’я — це фортеця, всередині якої ти відчуваєш себе захищеним, тобі тепло та добре від ласкавих рук матері, доброго погляду батька. Завжди приємно приходити додому, коли на тебе там чекає мати. Якщо тобі погано, то вона з одного твого погляду зрозуміє, що коїться у тебе всередині. Не мучитиме розпитуваннями, а просто обійме й притисне до себе. Потім напоїть ароматним чаєм, а коли тобі стане легше, то ти сам все їй розкажеш, а вона дасть свою мудру пораду. Для кожного сім’я має бути джерелом всього світлого, теплого й доброго. Добре, коли впевнено можна сказати: моя сім’я — моя фортеця.

4. Тематична полиця: «Київ -  місто над Дніпром» (до Дня Києва 26.12.2019)

  День міста Київ святкують в останні вихідні травня. В 2019 році День міста Київ припадає на 26 травня. Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року - 1500-річчя Києва. Ця урочиста подія, при всій своїй помпезності, торкнулася серця киян. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше було офіційно відзначено День міста Києва.             

  Тематична полиця в нашій шкільній бібліотеці представляє матеріали про мунуле міста, сьогодення та перспективи розвитку Києва.

  Найдовша вулиця Києва - Броварський проспект. Її довжина близько 14 км. Найкоротша вулиця недалеко від Арсенальної площі - Інженерний провулок. Його довжина менш ніж 50 метрів. Тут знаходяться всього 3 будинка. Найширша київська вулиця, звичайно ж Хрещатик. Її ширина досягає 75 метрів від будинку до будинку. Найвужча вулиця, де ширина проїжджої частини всього 5,4 метра - Георгіївський провулок. Найдавніша вулиця Києва, їй понад тисячу років - Володимирська.

  Київ є столицею України і найбільшим містом, містом-героєм України. Знаходиться на річці Дніпро. Місто є культурним і урядовим центром країни. Розташований Київ на півночі центральної частини України. З 30 січня 1918 по грудень 1919 року та з червня 1934 по 24 серпня 1991 року - столиця УРСР. У силу свого історичного значення Київ як центр Древньої Русі з IX по XII століття і зараз називається "Матір’ю міст руських».

5. Тематична полиця: «Пишається над водою червона калина». На поличці представлена література, в якій можна прочитати вірші та оповідання про літо.

 Ось воно, літо! Таке довгоочікуване, таке радісне й дивне!

Починається день. Сонце — невтомний працівник — вже встало, і його промені пестять обличчя, руки. Після ночі злегка прохолодно. На траві виблискує срібляста роса. Скоро вона просохне та зникне під променями сонця, що набирає силу. Воно швидко піднімається в чисте небо, проникаючи все далі й далі в прохолодні куточки.

  Небо, і правда, дивно синє, бездонне. Здається, воно нескінченне. Трохи пізніше з’являються перисті хмарки, потім — білосніжні та пухнасті, схожі на різні казкові фігури. Ось проплив величезний крокодил, за ним — глечик, а ця хмара нагадує обриси великого собаки. Віє запашною свіжістю. Легкий вітерець розносить запах трави та запашних квітів. Птахи весело виспівують свої незвичайні, не схожі одна на одну пісні. На стовбурі старої тополі стукає дятел, на гілках горобини метушаться неспокійні горобці. На березі скрекоче сорока, розповідаючи свої новини. А на сонячних галявинах біліють пухнасті кульки кульбаб, готових за велінням вітру полетіти в різні боки.

Спека літнього дня втомить і людей, і природу. Але тим миліше буде літній вечір, що дає довгоочікувану прохолоду та насолоду солов’їними трелями.

6. Тематична полиця: «Європейські письменники в нашій бібліотеці»

  Європейська література утверджує вічні цінності, зосереджує свою увагу передусім на людині, її особистому, громадському житті, ставить і розв‘язує кардинальні питання буття; що є добро, а що – зло? У чому сенс життя? Така література не може не цікавити школярів.
У світовій літературі є безліч письменників, творчість яких вважається не тільки найвищим злетом національної культури, але і її найхарактернішим втіленням. Тож пропонуємо вашій увазі тематичну поличку, яка об‘єднує геніїв слова за географічною ознакою – письменників Європи, які залишили нам воістину багатогранну спадщину – свої твори, які можна знайти в фондах нашої бібліотеки. ФОТО 6.

7. Засідання учнівського бібліотечного активу. Підведення результатів конкурсу на кращу закладку

Важливим елементом роботи має бути  зручність у використанні, а умовою: виконана власноруч.
Учасники конкурсу: в конкурсі беруть участь учні 322 школи 1-4 класів.
Критерії оцінювання робіт :
- відповідність темі
- естетичне оформлення
- композиційне вирішення
Підведення підсумків :

На переможців чекають заохочувальні призи та буде оголошена подяка.

За результатами голосування учнівського  бібліотечного активу було визначено переможців у номінаціях:

  • переможець конкурсу - учениця 1-Б класу Янчар Злата;
  • оголошено подяку за кропітку роботу учениці 1-В класу Мещаненко Златі;
  • оголошено подяку за проявлену фантазію учениці 1-Б класу Аузіній Варварі;
  • оголошено подяку за творче ставлення учениці 3-В класу Тертишник Юлії;
  • оголошено подяку за перемогу у номінації «Люблю природу» учениці 3-В класу Нечаєвій Анастасії;
  • оголошено подяку за креативне мислення учню 1-Б класу Лень Андрію;
  • оголошено подяку за активну участь учню 3-А класу Поліщуку Артему.

8. Учням було оголошено про створення плакату : «Бібліотека мрій» і запропоновано  відобразити, яку бібліотеку вони хотіли би бачити: які меблі, які книжки, чи хотіли б вони, щоб у бібліотеці був ігровий майданчик тощо. Діти малювали малюнки, а члени активу охоче приймали участь у створенні плакату.

9. Книжкова лікарня 

  Книги - як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для «хворих» книжок теж є спеціальні «лікарні». З метою збереження фонду підручників та фонду художньої літератури у бібліотеці працює «Книжкова лікарня», де надається перша допомога постраждалим книгам.

17 травня в читальному залі бібліотеки відбулось практичне заняття з «лікування» книг. На занятті члени учнівського бібліотечного активу ознайомилися  з основними правилами ремонту. Клей, ножиці, скотч - ось основні інструменти, за допомогою яких учні «лікували» книги. Під час роботи бібліотекар надавала учням консультації, показувала, як потрібно ремонтувати книгу, як її берегти, правильно користуватися. Діти  із задоволенням надавали швидку допомогу "потерпілим". Завдяки старанням дітей пошарпані книжки стали приємними на вигляд.

Запрошуємо всіх, чиї книги потребують лікування до «Книжкової лікарні».

 

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (03.06.2019)
Переглядів: 319 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024