Середа, 15.05.2024, 01:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Початкова школа №322 Деснянського району міста Києва

Наші фінанси
Аудит
Онлайн-урок
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1258
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотечні новини

Головна » Статті » Бібліотечні новини

Звіт про роботу шкільної бібліотеки у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2019

1. Книжково-ілюстративна виставка: «Вчителю мій!» (до Всесвітнього Дня вчителя в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

Які б прекрасні підручники не видавалися, які б чудові програми не розроблялися, справжнім провідником до струн душі дитини завжди буде вчитель. І від нього, багато в чому, залежить, чи дійдуть кращі ідеї до розуму і серця учнів у повній чистоті, або ж будуть так завзято перевернуті і спотворені, що результат виявиться прямо протилежним. Очевидно, що від педагога багато в чому залежить майбутнє його підопічного. Почуття гумору, підтримка, участь, порада - ось те, що крім професійних навичок визначає справжнього вчителя.
Хочеться подякувати вчителям нашої школи - неординарним, небайдужим, творчим, вимогливим та уважним, і побажати їм добра, мудрості та любові. Зі святом!!!

2. Книжкова виставка: «Книжкові новини» (постійно діюча, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять у бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.

Шкільна бібліотека отримала в дарунок від школярів та їх родин нові книги, які представлені на книжковій виставці. Видання різноманітні за темами та жанрами, тож кожен читач зможе підібрати для себе цікаве і корисне. Ці книги із захоплюючим сюжетом, мають легкі для сприйняття тексти та містять чимало яскравих ілюстрацій . Завітайте до нас – книги чекають!

3. Книжкові стенди «Буккросинг» (постійно діючі, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

Буккросинг з’явився в 2001 році. Новий цікавий рух було створено американським IT-фахівцем Роном Хорнбекером. Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книгу, залишила її («звільнила») у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший, випадково зміг цю книгу знайти та прочитати. Той у свою чергу повинен повторити процес. Простежувалася «подорож» книги через спеціальні сайти в Інтернеті. Для початку Рон Хорнбекер залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. За півроку на його сайті було вже близько 300 активних користувачів, які «відпускали» книжки і приводили нових учасників. Приблизно з 2006 року буккросинг з’явився і в Україні. Цікаво, що в дореволюційні часи аналог цього руху вже існував серед української інтелігенції. Тоді книги цінувалися високо і їх було прийнято читати, передаючи по колу: після того, як із літературною новинкою знайомилися всі зацікавлені особи, вона поверталася власнику з підписами, відгуками та рекомендаціями. Сама ідея оздоровлювати людство, лікуючи його від снобізму за допомогою доступної і хорошої книжки, заслуговує на найкращі компліменти. Тому відтепер кожен бажаючий має змогу приєднатися до поширення літератури нашою школою. Тож залишається приєднатись до цього руху й «випустити» «в обіг» хоча б одну книжку – може, вона потрапить саме до того, кому найбільше потрібна. Обмінятися улюбленими літературними творами можна, скориставшись стендами в конференцзалі нашої школи. Давайте разом робити світ бібліотекою!

4. Екскурсія до бібліотеки: «Будьмо знайомі!» (1-і класи, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

Коли першачки знайомляться зі шкільною бібліотекою там весело і радісно. Діти, які приходять на екскурсію, мають змогу познайомитися з бібліотечними скарбами. Учні зустрічаються з цікавими, яскравими, книгами, газетами, журналами, яких тут, звісно, не бракує – енциклопедії, довідники, оповідання, романи, повісті, вірші, загадки, словники та багото іншого. Новенькими палітурками книги посміхаються до малечі та ведуть їх у чарівний світ казок, фантастичних пригод та мандрів. Діти із задоволенням слухали розповідь бібліотекаря про правила користування книгою та бібліотекою. Бібліотекар ознайомила учнів з книжковими виставками та тематичними полицями, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.

Всім дуже подобається цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчать слова вдячності від дітей. Багато школярів виявляють бажання стати читачами нашої бібліотеки. Сподіваємось, що будемо дружити протягом наступних чотирьох років.

5. Бібліотечний урок: «Вчись бути читачем» (навички інформативної грамотності) ( 3-і класи) (в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

«Сьогодні на бібліотеки покладена серйозна місія - бути провідником та навігатором у світі інформації. Життя поставило професію бібліотекаря у перший ряд необхідних і актуальних для побудови інформаційного суспільства.Кожна людина, незалежно від віку чи фаху, відвідуючи бібліотеку, може отримати, за бажанням, потрібну інформацію або просто «підзарядитися» духовним багатством», - такими словами розпочинались бібліотечні уроки у третіх класах на тему «Вчися бути читачем» із циклу щорічних уроків бібліотечно-бібліографічної грамотності, які проводились в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

   

6. Смайл-опитування: «Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?» (в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек).

У бібліотеках завжди зберігали знання. У минулому знаннями була інформація в книгах. Сьогодні знання є оцифрованим. Це означає, що всі бібліотеки в майбутньому стануть інтерактивними, доступ до знань відвідувачі зможуть отримувати за допомогою сенсорних екранів, технологій доповненої реальності та смарт-пристроїв.У майбутньому межі між персональними пристроями і штучно створеним середовищем стануть розмитими; реальне життя наповниться новими шарами інформації, яка буде доступна користувачам у будь-який момент. Водночас простір бібліотеки більше не буде обмежений стінами, натоміть у користувачів з'явиться доступ до інтернет-ресурсів, соціальних мереж, ресурсів спільнокошту та мобільних послуг, а також до бібліотечних зібрань, які раніше були недоступими для широкого загалу. Бібліотеки можуть бути як місцем індивідуального навчання для окремих осіб, так і місцем зустрічі для тих, хто прагне до співпраці з іншими. За умов зростання ролі економіки знань, у середовищі з високим рівнем співпраці при допомозі негайно засвоюваної інформації створюються нові цінності. Це означає, що із місць збереження книг бібліотеки перетворюються на простір, в якому відбувається значуща взаємодія.

Читачі активно приймали участь у опитуванні та ділились своїми ідеями щодо покращання влаштування у шкільній бібліотеці. Наведу кілька самих цікавих: «В шкільну програму я би включила урок «Читання в бібліотеці». Будна Валерія 3-А клас; «…А ще я б зробила велику бібліотеку, а школу продовжила до 11 класу». Скорецька Софія 4-Б клас; «У книжок є своє майбутнє, тому що вони розмножуються і стає більше авторів. А найкращий спосіб допомогти книжкам створити майбутнє, це самим писати книжки». Чудійович Інга 4-Б клас; «Хочеться, щоб було більше бібліотечних уроків» Гулєдані Нана 4-В клас.

7. Конкурс малюнків «Бібліотека очима дітей» (в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек). ФОТО 18а.

Щоб привернути увагу до книги, бібліотеки, виявити серед дітей обдарованих і талановитих, в шкільній бібліотеці проводиться конкурс «Бібліотека очима дітей», в якому беруть участь усі бажаючі.

Мета та завдання конкурсу:

• організація змістовного дозвілля дітей;

• виявлення та підтримка обдарованих та талановитих дітей;

• залучення юних користувачів до роботи в учнівському шкільному активі;

8. Засідання бібліотечного активу (в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек):

- Бібліоперфоманс: «Літературні герої у бібліотеці»

- Конкурс читців «Суперчитач шкільної бібліотеки» 

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: Gera-04 (31.10.2019)
Переглядів: 1991 | Рейтинг: 0.0/0
Школа №322

Контакти

02222, м.Київ,

тел. (044)360-52-50
е-mail:  sh322kiev@ukr.net

Статут школи №322
Безпечна школа

Шановні батьки
Вогнегасник

 Правила користування
вогнегасниками
в надзвичайних ситуаціях.

Права дитини

Відлік часу
До закінчення навчального року залишилось:

Сайт існує
Пошук

Copyright MyCorp © 2024