Середа, 28.06.2017, 14:21

«  Червень 2017  »

Безпечний Інтенет

Інтернет має бути безпечним для дітей

Інтернет - це зручна, популярна та корисна можливість для навчання та розваги, але він несе в собі багато небезпек для дітей і підлітків.

Більшість дітей вже в ранньому віці користуються смартфонами і планшетами. Головне - постійний контроль за дитиною в інтернеті. Потрібно спостерігати і реагувати, з ким дружить дитина в соцмережах, що там пише, на які сайти заходить. А крім того - постійно проводити бесіди, щоб дитина не боялася і не ховалася, а сама розуміла, що добре в інтернеті, а що погано. Треба подумати, як  пояснювати дитині, що не всі сайти в мережі розміщують інформацію, яку можна скачати легально, а на деяких сайтах є те, чого краще не бачити до певного віку.

Отже, які правила поведінки в мережі слід пояснити дитині, перш ніж залишити її наодинці зі всесвітньою павутиною?

Правило перше. Ввічливість в спілкуванні важлива в мережі не менше, ніж в реальному житті.

Правило друге. Копіювання та поширення чужих текстів - незаконно. Варто з повагою ставитися до авторського права.

Правило третє. Інформація про сім'ю, про місце вашого проживання, будь-які контакти, а також все, що пов'язано з вашим фінансовим становищем - це закрита інформація, яку не слід поширювати.

Правило четверте. Необхідно пояснити дитині, що будь-яка людина в Інтернеті може з легкістю видавати себе за іншу особу. І це несе в собі величезну небезпеку. Ні в якому разі не можна зустрічатися з незнайомими людьми, навіть якщо ви давно спілкуєтеся.

Правило п'яте. Вартість відправки sms на різні портали дуже відрізняється, тому, перш за все, варто порадитися з батьками.

Правило шосте. Послуги в Інтернеті не завжди безкоштовні. Не можна скачувати піратські фільми, музику або книги. Найбільш безпечний спосіб отримати нову інформацію - це користуватися ліцензійним контентом в мережі.

Правило сьоме. Поясніть дитині, що Інтернет - це необхідний інструмент пізнання в сучасних умовах, і якщо їй щось не зрозуміло, то ви з радістю допоможете.

Відзначимо також, що одним з найефективніших методів захисту дитини в мережі є "Батьківський контроль". Дана послуга дозволяє автоматично фільтрувати контент в Інтернеті і її можна налаштувати виходячи з ваших особистих вимог. Наприклад, кожен з батьків може вибрати день і час перебування дитини в мережі, а також "Батьківський контроль" блокує раптову появу «нецензурних» банерів, зображень, посилань, сумнівних і піратських контентів з будь-якого пристрою: комп'ютера, ноутбука, планшета або смартфона дитини. Використовуючи "Батьківський контроль", ви можете залишатися спокійними - ваша дитина надійно захищена, поки ви зайняті своїми справами.

У наш час Інтернет став потужним ресурсом, який при правильному використанні допоможе вам розкрити потенціал вашої дитини. Головне, що залишається - це забезпечити її безпеку в режимі онлайн.

Посилання: http://osvita.ua/news/41808/