П'ятница, 26.04.2024, 18:38

Друзів своїх, читачів,
Стежку до знань відкривають,
Безліч даруючи див…

Серед безлічі книжок - давніх та сучасних, серйозних та веселих - найкращі написані для дітей. Дитяча книга – це сонячний промінчик, бо є світлою і радісною. Саме в березні, коли так привітно світить весняне сонце, розпочинається Тиждень дитячого читання. Свято було започатковано 1944 року і вже 74й рік поспіль радує дітлахів. В нашій школі до Всеукраїнського Тижня дитячого читання було організовано 3 книжкові виставки «Чарівники дитячого слова», «Літературні ювілеї» та «Нам книжка відкриває всі світи» та поличка присвячена дню народження Г.К. Андерсена. Виставки дають змогу дітям ознайомитися з книгами найкращих українських та зарубіжних дитячих авторів, що представлені в нашому фонді.

«Нам книга відкриває всі світи» – під таким девізом в цьому році проходить тиждень дитячого читання. З книгою можна відвідати найвіддаленіші куточки нашої планети, побувати поза її межами в інших галактиках, опуститися на дно океанів та повернутися в праісторію.

У всіх класах було проведено бібліотечні уроки та вікторини:

1-ші класи обговорювали українську народну казку «Івасик - Телесик». Вчилися визначати що гарно, а що погано. Які вчинки хороші, а які злі. І зійшлися на тому, що краще вчиняти хороше, бути слухняними і гарно вчитися.

У 2х класах прослухали бібліотечний урок «Чарівники дитячого слова», на якому познайомилися з новими книжками, які поступили в бібліотеку за цей навчальний рік.

У 3х класах проведено бібліотечний урок на тему : «Мудрість всіх тисячоліть в книзі зібрано. Візьміть!». Діти з цікавість слухали історію виникнення книги і прийняли участь у майстер класі по написанню власних віршів.

У 4х класах була проведена літературна вікторина «Стежками казок», але запитання були не такі вже й казкові, а вимагали хороших знань з літератури.

Під час бібліотечних уроків дітям було запропоновано завдання скласти власний вірш за поданою римою. На ваш розсуд надаємо кілька досягнень молодих поетів:

Найкращий спортсмен записався в забіг
Але випав на дворі білесенький сніг
Вийшов на вулицю він, походив
Крутими «Адіками» він наслідив. (Команда № 1 4-Б класу)

Наш Грицько у дім забіг
А на лапах білий сніг
По підлозі походив
Й дуже сильно наслідив. (Команда № 3 у вікторині 4-В класу)

Білий, срібний, білий сніг.
На поріг до нас заліг.
Він розтануть не хотів.
Та добряче наслідив. (Купріянович А. 3-В клас)

Вибіг кіт на поріг
Він побачив білий сніг
Він подумав, походив
І по снігу наслідив. (Аріфов А. та Колісник М. 3-В клас)

Було проведено засідання бібліотечного активу, де члени активу прикрасили бібліотеку квітами, які виготовили власними руками, до світлого свята Воскресіння Христового. Особлива подяка за участь Чуб Марії (4-Б клас) та Проскурніній Анастасії (3-Б клас).

Діти пробували свої сили в поетичному мистецтві. До запропонованої рими народилися вірші:

У дворі літає птиця
Вона гарна, як цариця
Вилітає через шибки
В неї очі, наче дрібки. (Піщикова М. 2-В клас)

У гаях літає птиця
Над всіма вона цариця
Залітає вона в шибки
І дарує щастя дрібки.(Тертишник Ю. 2-В клас)

Мама купує нам печерицю,
У домі живе у нас хитра киця,
Зовсім вітрів вона не боїться