П'ятница, 26.04.2024, 07:30

18.05-22.05.2020
Тема: Повторення
12.05-15.05.2020
Тема. Доповідач/доповідачка та презентація. Культура  презентування.
Переглянувши презентацію, ви спочатку повторите матеріал, який вчили на попередніх уроках, та познайомитесь з новою темою.
04.05-08.05.2020
Тема: Доповнення презентації текстом, зображенням
Підручник: с. 95-99 (текстові об'єкти), с.100-104 (графічні об'єкти)
Зошит: с. 40, завд. 2, с. 41 завд. 5, с. 42 завд. 3

27.04.-30.04.2020
Тема: Вчимося працювати в програмі PowerPoint
Для виходу із режиму перегляду (щоб повернутися в режим редагування слайдів) використовуємо клавішу Escape.
Підручник: с. 90-94
Зошит: с. 38, завдання 1, 2, 3

21.04.-24.04.2020
Тема: Слайд-шоу із зображень, як вид презентування. Середовище створення презентацій.
Презентація - це набір слайдів, у яких текст поєднується з графічними об'єктами, рисунками, звуком, відео та мультиплікаційними ефектами.
Програма PowerPoint призначена для створення презентацій.
Програма PowerPoint входить до складу MS Office тому має риси, спільні з іншими додатками Office. Завантажити її можна так само, як і будь-який інший додаток - через меню Пуск, за допомогою панелі Office, або подвійним натисканням лівої кнопки миші на його ярлику чи підготовленій раніше презентації.

Засобами PowerPoint слайди можна подавати як у чорно-білому форматі, так і у вигляді кольорових зображень. Для цього використовують шаблони оформлення, створені професійними дизайнерами. Шаблони можна створювати і за власною ініціативою.
Слайди PowerPoint можуть містити такі елементи: текст (написи, колонтитули, об'єкти WordArt, символи, вбудовані об'єкти, дату, час, нумерацію); таблиці; зображення (рисунки, графіку, фотоальбоми, фігури, SmartArt фігури, діаграми); медіакліпи (фільми та звуковий супровід); гіперпосилання на інші слайди та документи (презентації, таблиці, діаграми та ін., які знаходяться на даному комп'ютері або в Інтернеті). Окремі об'єкти слайдів можуть мати ефекти анімації. Готуючи презентацію, можна використовувати фрагменти документів Word, електронних таблиць і діаграм Excel та ін. Створені в PowerPoint слайди можна відразу переглянути і, при потребі, змінити.
Презентації, створені в PowerPoint, можна продемонструвати: на моніторі для невеликого кола осіб (у тому числі в Інтернеті); на екрані за допомогою мультимедійного проектора; як матеріали на папері.
Підручник: с. 86-89

13.04.-17.04.2020
Тема: Порівняння текстів з оманливою та правдивою інформацією. Пошук хибних висловлювань у текстах.
Основні правила визначення "Чи правдива інформація?":

Порівняння текстів з оманливою та правдивою інформацію
06.04.-10.04.2020
Тема: Таблиці в тексті: орієнтування в літинках. Доповнення таблиць.
Посилання 1, Посилання 2
30.03.-03.04.2020
Тема: Доповнення текстів зображенням.
Як вставити графічний об'єкт в текстовий документ

16.03.-20.03.2020
Правила друкування текстів
12.03.-13.03.2020
Теми: Текстові редактори. Виділення частин тексту. Основні команди редагування.
Текстовий редактор – це комп’ютерна програма, яка дозволяє зручно ввести текстову інформацію, відредагувати її, зберегти та поширити за допомогою комп’ютера («Блокнот», WordPad, Word)
.
Клавіша Esc (скорочено від Escape, що перекладі означає «втеча» або «порятунок») призначена для відміни будь-яких дій, відмови від продовження операції, виходу з меню і так далі. Натискання даної клавіші також призводить до завершення роботи деяких програм, що виконуються під керуванням операційної системи MS DOS, але у Windows такої реакції на натискання даної клавіші  не передбачено.
Клавіша Enter є клавішею уведення. При наборі тексту, натискання на неї здійснює перехід на початок нового рядка. В сучасних текстових редакторах перехід на новий рядок здійснюється автоматично, а натискання даної клавіші призводить до формування нового абзацу.
Клавіша BackSpace (BS) (в дослівному перекладі — обернений пробіл), що позначається на клавіатурі збільшеною стрілкою вліво, — це клавіша повернення. Якщо ви наприклад, працюєте в текстовому редакторі, то при натисканні на цю клавішу буде видалено символ, що знаходиться ліворуч від курсора, а сам курсор переміститься на одну позицію вліво.
Клавіша Del (або Delete — видалити) при роботі в текстовому редакторі це клавіша  видалення символа праворуч від курсора.
Клавіша Caps Lock  ( скорочення від Capitals Lock — фіксування заголовних літер) призначення для перемикання режиму великих літер. Насправді вона діє лише на клавіші літер, забезпечуючи уведення тільки великих літер. Дія інших клавіш залишається незмінною. Натискання даної клавіші призводить до постійної фіксації уведення заголовних літер, тобто її непотрібно постійно утримувати натиснутою. Щоб повернути клавіатуру в попередній режим уведення, достатньо натиснути її ще один раз.
Для полегшення роботи, на клавіатурі присутні світлові індикатори закріплені за тими клавішами, що забезпечують довгострокову фіксацію режиму. Один з індикаторів відображає режим роботи клавіші Caps Lock.
Клавіша Shift  (в дослівному перекладі — здвиг), якщо натиснути Shift у поєднанні з літерою, отримаємо велику літеру. Якщо натиснути Shift у поєднанні з клавішами верхнього ряду, вводимо символ, зображений на верхній частині клавіші. На відміну від попередньої клавіші, дія цієї клавіші короткочасна — її натискання не запам’ятовується. Тому для зміни дії інших клавіш, необхідно під час їх натискання тримати натиснутою клавішу Shift.
Комбінація клавіш Shift+Alt (Shift+Ctrl) - змінює мову друкування.
Виділення тексту в різних версіях програми WORD